Публікації

Нове дихання старих стандартів
В Україні неможливо відокремити обіг пального "Євро-3" від роздрібного ринку, оскільки контроль на ньому занадто слабкий. Нема жодних гарантій, що при дії "Євро-4" та "Євро-5" якість пального покращиться.
"Тепловий" вексель: насильно і неефективно
Обмежене рефінансування Нацбанком під заставу векселів запустить схему заробітку "Сім'ї" на скупці підконтрольними держбанками цих зобов'язань з дисконтом і подальшим отриманням від НБУ рефінансування за номіналом. (Рос.)
Нацбанк віддасть валютний ринок Клюєву?
Регулятор може відмовитися від монополії на проведення безготівкових валютних торгів між банками. Частину ринку, ймовірно, віддадуть біржі, яку пов'язують з братами Клюєвими. У разі девальвації провину звалять на приватну структуру. Потрібно розуміти, що Соркін повністю підконтрольний Арбузову, а у того непоганий контакт з Андрієм Клюєвим. Відповідно, проект валютного ринку на УМВБ із залученням Клюєва вже дуже може бути проектом "Сім'ї". (Рос.)
Хто в домі господар
Користуючись прогалинами в законодавстві, забудовник позбавив власників будинку права управляти своїм майном. У тому числі - встановлювати розмір внесків на його утримання. При цьому вся схема повністю законна. (Рос.)
Лібералізація ринку електроенергії по-ДТЕКівськи
Вирівнювання умов конкуренції за рахунок дискримінації та вилучення з ринку двох державних компаній, які виробляють понад 53% електроенергії, - це ноу-хау фірми ДТЕК. Ноу-хау, яке підтримало керівництво НКРЕ. (Рос.)
Чому не працює дерегуляція. Результати дослідження
"Весь малий і середній бізнес прокурорський - якщо нема прикриття, його заберуть. Малий бізнес приречений: якщо він успішний, його відберуть, якщо ні - він помре. Ось чому банки відмовляються його кредитувати - надто високі ризики".
Уряд блокує біоетанол
Міненерговугілля звернулося до уряду з листом, у якому пропонує відкласти обов'язкове додавання 5% біоетанолу в бензин з 1 січня 2014 року. За оцінками міністерства для підготовки нормативно-правової бази знадобиться два роки.
Чому не працює дерегуляція. Міркування та гіпотези
Податкова почала перевірки на підставі ще не затвердженої норми, з штрафами та конфіскацією. Це зробило підприємництво ризикованим. Бізнесмени боялися навіть після введення мораторію на перевірки - довіру до уряду було втрачено.
Нобелівська премія: мудрість і божевілля натовпу
Лауреати стверджують, що фінансові ринки ефективні, за винятком деяких випадків, і що ці положення можна довести емпірично. (Рос.)
Як побороти бідність
В контексті України бідність часто є станом душі. Особливо тривожно, що такий синдром поширений серед молоді, яка слабо вірить у свої сили.
Лондон не тільки для багатих
Якщо ціни на нерухомість не стануть доступними, Лондон втратить тих своїх жителів, які уособлюють його душу. (Рос.)
Бюджет-2014: Янукович заморожує соцвиплати
Вперше за останні роки з 1 січня не будуть підвищені соцстандарти. Прожитковий мінімум, мінімальні пенсія і зарплата "заморожені" до літа. Проект бюджету показує стратегію влади на президентські вибори: довести людей до бідності, сконцентрувати ресурс, а з осені вийти з черговими "соціальними ініціативами президента" і дешево купити голоси виборців. (Рос.)
Син Вітренко придбає 3 млрд держборгу за 30%
Мабуть, уперше приватна компанія збирається скупити борги, гарантовані державою, з дисконтом 70%. Це дозволить посереднику "наварити" мінімум 2 млрд грн чистого прибутку. Настільки масштабна схема не може відбутися без підтримки людей з найближчого оточення президента. (Рос.)
Соцтабір: двадцять років потому
Минуло більше двадцяти років з моменту підписання країнами Центральної та Східної Європи угод про асоціацію із "старими" учасниками Євросоюзу. Як змінилися економіки нових членів ЄС? (Англ.)
Маленькі донори великої економіки
За оцінкою Нацбанку, у 2012 році в Україну надійшло 7,5 млрд дол приватних переказів, що становить 4% ВВП держави. Без стимулюючого впливу трансфертів мігрантів українська економіка втратила б 7% свого потенціалу.
Ощадбанк повторить долю Ощадбанку СРСР?
Державний Ощадбанк третину кредитів розмістив у збитковому "Нафтогазі". Газовий монополіст не здатний розрахуватися з кредиторами. Чи врятує держава НАК і банк, невідомо, але керівники останнього уже виводять з нього власні гроші. (Рос.)