"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Публікації

Віктор Федорович, де гроші від Chevron? Додані документи
Згідно розрахунків Мінфіну, за 50 років дії угоди реальна частка України в товарній продукції з Олеського родовища не перевищить 13,55%. З них обласні ради Івано-Франківщини та Львівщини не отримають геть нічого. На них планується витратити по 6 млн дол, але і ці кошти Chevron хоче компенсувати за рахунок України.
Банк Фірташа пішов війною на позичальників
"Надра банк", який раніше намагався домовитися з проблемними боржниками, різко змінив тактику. Тепер він з ними переважно судиться. Швидше за все, це робиться під тиском НБУ, який затвердив план оздоровлення банку до 2017 року і вимагає дострокового повернення рефінансування. (Рос.)
Україна в Doing Business: покращення на папері
"Зростання країни у рейтингу переважно відображає прийняття позитивних законодавчих та регуляторних ініціатив. Однак це зовсім не означає покращення інвестиційного клімату в реальності".
Борги Ощадбанку СРСР: не з тої кишені
З кожної гривні, виплаченої вкладникам, 58 коп були профінансовані самими вкладниками. Інші 42 коп теж створені працею мільйонів українців. Відтак, нема жодного економічного сенсу витрачати кошти на повернення цих боргів.
Чи є майбутнє у друкованої книги
В Україні зростає популярність електронних книг. Це можна помітити у громадському транспорті. Якщо раніше в руках людей шелестіли паперові книжки, то зараз вони все частіше користуються рідерами.
Інвестфонди вимагають скасувати акциз на цінні папери
Коли запроваджувався акциз, інституційні інвестори не могли зупинити новацію. Зараз вони отримали докази, що податок дав інші результати, ніж очікувалося. Зокрема, "сміттєві папери" не зникли з ринку. Інвестори знайшли підтримку в особі НКЦПФР і вимагають скасування податку, який шкодить їх бізнесу.
Павло Розенко: "Вілкула та Арбузова спіткає доля Тігіпка"
Через два роки після проведення "реформи" звичайний пенсіонер отримує 1 тис грн, колишній митник - 5,5 тис грн, прокурор - 7,5 тис грн, депутат і чиновник - 15,5 тис грн, суддя - 30 тис грн. Така "пенсійна реформа" ніколи не буде популярною.
Поул-позишн* Держзембанку
"Влада може запустити схему, відпрацьовану на прикладі "Хлібінвестбуду", але в більших масштабах. Усі лінійні елеватори давно в приватній власності на кіпрській компанії. Те саме може статися і з державними землями".
Павло Розенко: "Наталю Королевську чекає гучна відставка"
Що можна сказати про менеджерські здібності керівника, який об'єднує канцелярію міністерства з управлінням кадрів? Як можна оцінити об'єднання "чорнобильського" департаменту та управління соцзахисту військовослужбовців? Лише як повний абсурд та яскравий непрофесіоналізм.
Нове дихання старих стандартів
В Україні неможливо відокремити обіг пального "Євро-3" від роздрібного ринку, оскільки контроль на ньому занадто слабкий. Нема жодних гарантій, що при дії "Євро-4" та "Євро-5" якість пального покращиться.
"Тепловий" вексель: насильно і неефективно
Обмежене рефінансування Нацбанком під заставу векселів запустить схему заробітку "Сім'ї" на скупці підконтрольними держбанками цих зобов'язань з дисконтом і подальшим отриманням від НБУ рефінансування за номіналом. (Рос.)
Нацбанк віддасть валютний ринок Клюєву?
Регулятор може відмовитися від монополії на проведення безготівкових валютних торгів між банками. Частину ринку, ймовірно, віддадуть біржі, яку пов'язують з братами Клюєвими. У разі девальвації провину звалять на приватну структуру. Потрібно розуміти, що Соркін повністю підконтрольний Арбузову, а у того непоганий контакт з Андрієм Клюєвим. Відповідно, проект валютного ринку на УМВБ із залученням Клюєва вже дуже може бути проектом "Сім'ї". (Рос.)
Хто в домі господар
Користуючись прогалинами в законодавстві, забудовник позбавив власників будинку права управляти своїм майном. У тому числі - встановлювати розмір внесків на його утримання. При цьому вся схема повністю законна. (Рос.)
Лібералізація ринку електроенергії по-ДТЕКівськи
Вирівнювання умов конкуренції за рахунок дискримінації та вилучення з ринку двох державних компаній, які виробляють понад 53% електроенергії, - це ноу-хау фірми ДТЕК. Ноу-хау, яке підтримало керівництво НКРЕ. (Рос.)
Чому не працює дерегуляція. Результати дослідження
"Весь малий і середній бізнес прокурорський - якщо нема прикриття, його заберуть. Малий бізнес приречений: якщо він успішний, його відберуть, якщо ні - він помре. Ось чому банки відмовляються його кредитувати - надто високі ризики".
Уряд блокує біоетанол
Міненерговугілля звернулося до уряду з листом, у якому пропонує відкласти обов'язкове додавання 5% біоетанолу в бензин з 1 січня 2014 року. За оцінками міністерства для підготовки нормативно-правової бази знадобиться два роки.