Фінанси

Революційні 50 тисяч: скільки коштує реформувати країну і викоренити корупцію
Чому утопічна ідея прозорих державних закупівель перемогла, і чому не вдається іншим. Відповідь на поверхні.
Великі обіцянки: чому держпрограми в Україні мають низький ККД
Майже десять років тому в Україні знайшли ліки для вирішення великих проблем - цільові державні програми. Дива не сталося - панацея не спрацювала, десятки мільярдів гривень витрачаються неефективно. Точніше, ніхто не знає, як вони витрачаються - інструменти контролю та оцінки не працюють. (Рос.)
Не Панамою єдиною, або Де заховати гроші в Україні
Панама - не єдине місце, куди можна виводити капітал. Українське законодавство дозволяє цілком легально створювати "внутрішні офшори", за допомогою яких можна приховувати доходи і не платити податки. (Рос.)
Дилема на 80 млрд. Чи отримають українці субсидії "живими" грошима
Кабмін у роздумах: видавати населенню комунальні субсидії "на руки" чи перераховувати на спеціальні банківські рахунки. Заковика у тому, чи вдасться державі проконтролювати виділені кошти.
Ростислав Троценко, WebMoney.ua: Не зрозуміло, хто і як поверне електронні кошти клієнтам Фідобанку
Директор з комунікацій WebMoney.ua розповів, чому електронні гроші в Україні — досі нішевий інструмент, наскільки він цікавий великому бізнесу, і що допоможе "привести" в країну PayPal. (Рос.)
Прогрес проти "схем". Як Біла Церква привчає владу до ProZorro
За останні два роки в Україні відбувся суттєвий антикорупційний прогрес. Однак у більшості українських міст і містечок чиновники не чекають перекриття джерел їх доходу і вже зараз напрацьовують системи захисту власних інтересів.
Бюджет-2017. Привіт, ялинко, Новий рік!
Мінфін ніяк не може запустити бюджетний процес. Якщо так піде і далі, то бюджет на майбутній рік знову буде прийматися в цілковитому хаосі о 4.00 ранку десь наприкінці грудня. (Рос.)
Розшукуються багатії. Який сюрприз Насіров готує для заможних українців
Податківці створюють офіс з обслуговування великих платників-фізосіб. Чим він буде займатися, і що чекає на заможних українців (Рос.)
Валерія Гонтарева: Я не проти, якщо пан Ахметов сьогодні прийде і захоче купити банк
Коломойський, побачивши Гонтареву і журналістів УП, розпливається в усмішці. Глава Нацбанку вітається, але не приховує здивування. Для неї ця зустріч така ж несподівана, як і для нас. Глава НБУ, втім, заперечує наявність будь-яких вказівок їй як главі Нацбанку та наполягає на повній незалежності центробанку. (Рос.)
Тарифний посмак. Як Кабмін шукає ресурси для виплати субсидій
З 1 травня 2016 року Кабмін підвищив ціну на газ для населення, що призвело до підвищення комунальних тарифів та збільшило витрати держбюджету на субсидії. Тепер уряд думає, як зменшити ці видатки і де брати на них гроші. (Рос.)
Судний день. Чим загрожує визнання повернення депозитів неконституційним
В українській фінансовій і судовій системах зріє незвичайний прецедент. Конституційний суд вже більше місяця думає над вирішенням проблеми, яку поставив перед ним Верховний суд. Йому належить визначити, чи конституційна чинна система гарантування вкладів. (Рос.)
Ефект від зниження ЄСВ: чи збільшив бізнес зарплати?
З метою детінізації бізнесу влада суттєво зменшила ставку єдиного соціального внеску. Перші чотири місяці року показали: урядовці на правильному шляху.