Фінанси

Альтруїсти на службі. Чи отримають міністри достойну зарплату
Доходи службовців слід підвищити хоча би до рівня ринкових. Однак чи зацікавлені в цьому ті, хто виплачують чиновникам гроші "в конверті", тримаючи їх на своєму гачку?
Дала збій. Як ДФС за шість днів втратила 3 терабайти документів
Податкова втратила понад 500 тисяч електронних документів через збій, який тривав шість днів. Як це стало можливим, і чи можуть такі збої бути випадковими. (Рос.)
Макропрогнози: очікування VS реальність
Драйвером економічного зростання в наступному році стане відновлення інвестиційної активності.
Рекордні збори Податкової: коли хвалитися насправді нічим
Інфляція та аванси з ренти за видобуток газу дозволили виконати держбюджет у першому кварталі 2016 року. (Рос.)
Невидимі мережі. Як Порошенко і Яценюк зароблять на Фірташі
Кабмін різко підвищив нормативи споживання газу населенням, а разом з ними - доходи регіональних газових компаній. Це перший публічний крок влади назустріч Дмитру Фірташу. (Рос.)
Багаті теж плачуть. Заможні українці заплатять за "банкопад"
Процедури продажу активів "мертвих" фінансових установ украй неефективні. Поки систему налагодять за західними лекалами, продавати, можливо, вже не буде чого. Великі клієнти банків-банкрутів ризикують залишитися без виплат. (Рос.)
Приватизація на базі "блокчейн". Як знищити державну монополію за декілька кліків
Система ProZorro за рік заощадила державі 1,4 млрд грн. Тепер команда її творців взялася за новий унікальниий проект - майданчик для проведення електронних аукціонів. Що це за проект, і як він дозволить перемогти корупцію? (Рос.)
Кому і скільки винна держава Україна
Економічна правда підрахувала, скільки Україна отримала міжнародних позик за роки незалежності, який обсяг коштів було заявлено, і скільки ми фактично "вибрали". Результати вражаючі.
Легкі гроші: Україна перетворюється на Мекку для кіберзлочинців
В Україні розквітає кіберзлочинність. Причин чимало: легковажність людей, ліберальне кримінальне законодавство в сфері кібершахрайства і низька зарплата борців з IT-злочинами. (Рос.)
Без страху і докору. Чому тендери держпідприємств виграють "свої" страховики
Більшість держструктур проводять такі тендери, в яких навіть "дочки" міжнародних страхових груп вважають за краще не брати участь, щоб не нашкодити іміджу.(Рос.)
У полоні страху. Чому банки перестали бути банками
Незважаючи на надвисоку ліквідність в банківській системі, доступних позик поки не передбачається. Що або хто лякає банки? (Рос.)
Голова ЄБРР в Україні: У 2016 розраховуємо інвестувати в Україну близько мільярда євро
Директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер розповів ЕП, чому банк інвестує в українську банківську систему, як збирається підтримувати IT-проекти, і скільки ЄБРР збирається вкласти в Україну в 2016 році.(Рос.)