Кропачов купив Білгород-Дністровський порт за 220 мільйонів

Понеділок, 13 березня 2023, 15:20 -
 
USM.MEDIA

Компанія "Укрдонінвест" бізнесмена Віталія Кропачова стала переможцем повторного приватизаційного аукціону з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту, який пройшов 13 березня.

Про це повідомляється у системі Прозорро.Продажі.

"Укрдонінвест", засновником та кінцевим бенефіціаром якої є Віталій Кропачов, запропонувала 220 млн 0,1 тис грн.

При цьому "Укрдонінвест" брала участь у січні цього року в аукціоні з продажу порту "Усть-Дунайськ" і готовий був заплатити за нього трохи більше 200 млн грн. Компанія програла ТОВ "Еліксир Україна", початкова пропозиція якого була вищою.

Реклама:

У торгах також брали участь ТОВ "Порт Аккерман" (остаточна пропозиція - 97 млн грн) та ПрАТ "Мостобуд ЮА" (кінцева пропозиція - 220 млн грн).

Стартова ціна, яку визначили на повторний аукціон, - 93,78 млн грн. На першому аукціоні, який не відбувся, стартова ціна була удвічі вищою - 187,6 млн грн.

Порт спеціалізується на перевантажені лісних вантажів, мінеральних добрив, залізорудних окатків, металопродукції та зернових вантажів.

Реклама:

Нагадаємо:

Повідомлялось, що Фонд держмайна 3 березня проведе приватизаційний аукціон з продажу "Білгород-Дністровського морського торговельного порту". Стартова ціна - 187,6 млн грн (без ПДВ).

Фонд держмайна не зміг приватизувати Білгород-Дністровський морський торговельний порт з першої спроби - призначений на 3 березня аукціон визнали таким, що не відбувся.

Як повідомив начальник регіонального відділення Фонду держмайна в Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський, учасники не подали заявки.

Морський порт "Усть-Дунайськ" продали на аукціоні у вівторок, 17 січня, за 201 мільйон гривень – приватизація морського порту відбулась вперше в історії України.

Віталій Кропачов - бізнесмен, ексдепутат Донецької облради, власник групи компаній "Укрдонінвест" з активами у вугільній, машинобудівній, будівельній та транспортній галузях, медіа.

Як писала ЕП, Кропачов був "смотрящим" у вугільній галузі від колишнього першого заступника голови фракції БПП і бізнес-партнера Петра Порошенка - Ігоря Кононенка, сам Кропачов це спростовував.

Він викупив кілька збагачувальних фабрик на підконтрольній частині Донбасу, а у 2017 році придбав у Ігоря Гуменюка та партнерів шахту "Краснолиманська", яка з часом стала одним із найуспішніших вугільних підприємств України.

У 2019 році почав розвивати медіанапрямок. Зокрема, купив 2 ТВ-канали, "Інфо24" і "Так TV", а у грудні 2021 року придбав компанію "Ера продакшн".

Влітку 2022 року Кропачов придбав компанію "Корона Санрайс", яка володіла цифровою ліцензією на трансляцію "4 каналу". У 2023 році запустив телеканал Ukraine World News.

Читайте також: Прощавай, Кононенку, здрастуй, Коломойський? Вугільна галузь змінила "куратора"

Новий вугільний король. Кононенко створює енергетичну противагу Ахметову

Віталій Кропачов: Хто сказав, що я не куплю "Центренерго"?

Вугільний куратор Віталій Кропачов: У нас все по-іншому. Ми з Донецька. Крапка.

Економічна правда

Реклама: