"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Ставки за іпотечними кредитами продовжили знижуватися у січні – НБУ

Четвер, 11 березня 2021, 14:30
 

У січні 2021 року банки видали 444 іпотечні кредити на загальну суму 326 млн грн - проти січня 2020 року обсяг нової іпотеки збільшився на 85%.

Про це свідчать результати останнього опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню, повідомляє НБУ.

"У січні 2021 року середньозважена ефективна відсоткова ставка за новими іпотечними кредитами дещо знизилася. За результатами останнього опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню, у звітному періоді середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 13,8% (у грудні 2020 року - 14%), на первинному - 15,9% (у грудні - 16,9%).

Якщо порівняти з груднем 2020 року, обсяг видачі нових іпотечних кредитів знизився на 37%. Це сезонний ефект, оскільки проти січня 2020 року обсяг нової іпотеки все ж збільшився на 85% р/р", - пояснили у Нацбанку.

Реклама:

При цьому, зріс також середній розмір кредиту на купівлю житла.

Якщо у грудні 2020 року він становив близько 702 тис грн, то в січні 2021 року - 734 тис грн.

"На сьогодні середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості становить 881 тис грн, вторинної - 708 тис грн.

Результати опитувань показали, що вторинний ринок продовжує суттєво переважати за кількістю й за обсягом кредитування. Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку становила близько 82% за обсягом від усіх нових видач", - додали у регуляторі.

Результати опитування свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований - понад 85% нових угод (278 млн грн) уклали 5 банків.

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів видано в Києві - 135 договорів на 130,6 млн грн (40% від загальної суми).

Після Києва найбільше іпотечних договорів укладено в Київській області - 59 договорів на 51,6 млн грн (16% від загальної суми), у Харківській - 53 договори на загальну суму майже 37 млн грн (11% від загальної суми), у Львівській - 24 договори на 20 млн грн та Дніпропетровській областях - 29 договорів на 14,7 млн грн.

Читайте також: Іпотека від Зеленського: як взяти кредит під 7% та які існують ризики

Нагадаємо:

Прем'єр Денис Шмигаль дав доручення розробити детальний план запуску іпотечних продуктів за мінімальними ставками.

Перші позичальники підписали договори на отримання іпотечних кредитів у рамках держпрограми "Доступна іпотека 7%".

26 лютого Фонд розвитку підприємництва та 7 банків підписали договори щодо участі у програмі "Доступна іпотека 7%".

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут "Української фінансової житлової компанії", що буде забезпечувати роботу ринку іпотечного кредитування.

У Мінфіні планують у рамках програми "Доступна іпотека під 7%" видати у 2021 році 5 млрд грн кредитів для 5 тисяч сімей.

Повідомлялось, що відшкодування за іпотекою під 7% стане доступною з 1 березня, водночас, уряд працюватиме над можливість іпотечного кредитування під 5% у 2021 році.

Витрати бюджету на компенсацію відсоткової ставки за нещодавно ухваленою програмою "Доступної іпотеки" можуть сягати 5 мільярдів гривень за умови щорічного зростання іпотечного портфелю 30%.

Уряд затвердив постанову щодо "доступної іпотеки": ставку за кредитами визначили в межах 7% річних.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: