Група "ОККО" офіційно заявила про купівлю Херсонської нафтоперевалки

Середа, 3 лютого 2021, 13:45
 

Група "ОККО" офіційно заявила про купівлю Херсонського нафтоперевалочного комплексу і планує інвестувати в модернізацію комплексу до 3 млн доларів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу компанії.

"За попередніми оцінками наших фахівців, обсяг інвестицій в модернізацію комплексу може скласти до 3 млн доларів", - заявив віце-президента ОККО Юрій Кучабський.

"У ОККО зазначили, що придбання комплексу допоможе створити потужну логістичну базу для більш ефективного та мобільного забезпечення паливом автозаправних комплексів мережі на півдні і сході України. Також ОККО робить серйозний крок в диверсифікації джерел поставок палива", - йдеться у повідомленні.

"Отримавши власні портові потужності, ми отримуємо і прямий доступ до середземноморського ринку нафтопродуктів. І за сприятливої кон'юнктури можемо нарощувати обсяги імпорту в Україну палива з Греції, Болгарії, Туреччини, Туркменістану та інших країн. Йдеться про 150-200 тис тонн на рік", - сказав Кучабський.

Херсонський нафтоперевалочний комплекс складається із нафтогавані, де проводиться розвантаження танкерів і зберігання нафтопродуктів, а також - нафтобази, яка має доступ до залізничної інфраструктури. Об'єкти з'єднані нафтопродуктопроводом.

У компанії також зазначили, що влітку минулого року для ОККО відкрили 2 кредитні лінії по 35 млн доларів з боку ЄБРР та IFC, частину залучених коштів планують спрямувати на реконструкцію Херсонської нафтоперевалки.

Зазначимо, що в січні 2021 року АМКУ дозволив АТ "Концерн "Галнафтогаз" (група "OKKO") отримати контроль над "Нафта-Трансшипмент" (раніше ТОВ "Варуна-Вест), яка стала власником нерухомого майна Херсонського нафтоперевалочного комплексу, проданого у грудні 2019 року.

Нагадуємо:

У серпні 2020 року повідомлялось, що "Концерн Галнафтогаз" (група "ОККО") очікує на дозвіл від Антимонопольного комітету на придбання ТОВ "Нафта-Трансшипмент" (раніше ТОВ "Варуна-Вест), що у грудні придбало Херсонський нафтоперевалочний комплекс олігарха Курченка.

У грудні 2019-го власником Херсонського нафтоперевалочного комплексу стало ТОВ "Варуна-Вест" з орбіти власника АТ "Концерн Галнафтогаз" (бренд "Окко") Віталія Антонова.

2 грудня переможець аукціону з продажу Херсонського нафтоперевалочного комплексу заплатив 200 млн гривень і торги офіційно визнали такими, що відбулися.

Суд дозволив передати майно Херсонського нафтоперевалочного комплексу, а саме обладнання, спецтранспорт і меблі, в управління Агентству розшуку і менеджменту активами.

Державне підприємство "СЕТАМ" продає арештований Державною виконавчою службою Міністерства юстиції Херсонський нафтоперевалочний комплекс за 201,48 мільйона гривень. 

Агентство з розшуку та менеджменту активів передало Херсонський нафтоперевалочний комплекс, якій раніше належав Сергію Курченку, в управління невідомій компанії "Вествайт трейд", яка має ознаки фіктивності.

В Агентстві з розшуку та менеджменту активів, коментуючи передачу управління Херсонським нафтоперевалочним комплексом невідомій компанії, заявили, що провели повноцінний і законний конкурс.

Восени 2014 року Приморський суд Одеси в рамках кримінального провадження у справі Сергія Курченко передав Херсонський нафтоперевалочний комплекс в якості речового доказу в оперативне управління державному "Підприємству із забезпечення нафтопродуктами".

Читайте також: Прилаштували. Як "перевалку Курченка" віддали компанії з "манікюрного салону"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"