Герус про енергосистему: цієї зими ми виробили ефективний алгоритм, як проходити складні періоди

Неділя, 28 лютого 2021, 17:22
 

Голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус заявив, що цієї зими виробили ефективний алгоритм, як проходити складні періоди із зупинками енергоблоків у аварійні ремонти.

Про це він написав у Telegram.

За його словами, ще на минулому тижні, коли були морози -15С, у аварійних ремонтах знаходилося 13 енергоблоків. А сьогодні у аварійному ремонті лише один блок Славянськоі ТЕС, який дійсно проводить ремонтні роботи до кінця березня.

"Окремо хочу відзначити внесок державної генераціі у проходження надскладного зимового періоду. Центренерго запустив енергоблоки на газу, Укргідроенерго у лютому виробило е/е на 30% вище планових показників, а Енергоатом достроково завершив ремонти та включив у роботу 2 блоки: ХАЕС-2 та РАЕС", - зазначив нардеп.

Нагадуємо:

23 лютого в "Укренерго" заявили, що ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною - вугілля на складах ТЕС складає лише 34% від мінімально необхідних запасів.

В "Укренерго" не планують жодних обмежень чи відключень споживачів та мають план збалансування енергосистеми.

15 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС, що перебував на ремонті, підключили до мережі - на місяць раніше запланованого терміну.

У п'ятницю, 12 лютого, Україна імпортувала 1060 МВт-год електроенергії із Росії.

Україна 1 лютого відновила імпорт електроенергії з Росії.

Україна змушена імпортувати електроенергію з РФ через приєднання до спільних енергосистем, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте також: В країні енергетична криза, вугілля не вистачає, регулятор попереджає про аварію. Що відбувається?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"