ІА "УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА"

Київ - місто для машин
Громадське опитування одної тисяч киян, проведене для створення проекту нової Стратегії розвитку Києва, показало, що найбільше люди незадоволені транспортною інфраструктурою у місті. Дороги, пробки та транспорт були виділені як найбільші проблеми. Водночас, позитивними рисами Києва опитані назвали історію, архітектуру, зелене місто та парки.
Столична влада не збирається зупиняти скандальні будівництва
Столична влада ігнорує мораторій на забудову історичного центру Києва – попри гучні заяви чиновників, сьогодні продовжуються роботи фактично на всіх скандальних будівництвах міста.
Дніпропетровська область женеться за комфортом
Останнім часом склалася думка, що східні області країни, хоч і заробляють більше за інших, не можуть забезпечити високі стандарти життя місцевого населення. Найбільше шансів зламати уявлення про некомфортне життя в східних регіонах країни сьогодні у Дніпропетровської області, у розвиток житлово-комунального господарства якої держава вкладає чи не найбільше грошей.
З першого жовтня українцям стане тепліше
За кілька днів усі населені пункти повинні бути готові до старту опалювального сезону. Міністр регіональної політики, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк запевняє, що на сьогоднішній день об'єкти системи теплозабезпечення готові на 100%.
Концесія по-українськи: розвивати не можна затримувати
Передача в управління приватним компаніям комунальних водоканалів і теплокомуненерго – це сьогодні дуже актуальне питання для житлово-комунального господарства України. Але от з організацією державно-приватного партнерства в нашій країні чомусь не складається.
Проблемна арифметика українського водопостачання
Водоканали, як і більшість комунальних підприємств, переживають зараз нелегкі часи. Розібратися у проблемах водопостачання і спробувати знайти шляхи їх вирішення можна, спираючись на досвід комунальних підприємств, які не один десяток років працюють у цій сфері.
На Україну чекає нова фаза газових переговорів
Російський прем'єр-міністр Володимир Путін офіційно став кандидатом у президенти від правлячої партії «Єдина Росія». Президент Дмитро Медведєв готується зайняти місце прем'єр-міністра. Рокіровка російського політичного «тандему», безумовно, вплине на газові переговори між Україною і Росією. Перемога Путіна на президентських виборах в 2012 році не викликає сумніву через відсутність явної конкуренції з боку інших російських політиків. «Фактор Путіна» накладе відбиток на газові взаємини Києва і Москви, а також принесе в переговори чергову ступінь гостроти.
Молодіжне будівництво є далеким від ідеалу
Дуже важко дати якусь однозначну оцінку ситуації, що склалася сьогодні у сфері молодіжного будівництва. З одного боку, реалізація Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2002 № 1089 (далі Програма), через яку, власне, і здійснюється надання державної підтримки молодіжному будівництву, що на даний момент повільно, але впевнено набирає обертів. Тому свідчать дані звітів Мінрегіону та Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (далі Фонд). З іншого ж боку, стверджувати, що фінансування цієї програми ведеться на задовільному для потреб країни рівні, також не можна, оскільки кошти, що виділяються Держбюджетом на її реалізацію в необхідній для Україні мірі катастрофічно не вистачає. Ось і виходить, що програма працює, темпи її реалізації збільшуються, але в плані можливостей забезпечення всіх нужденних житлом вона поки дуже далека від ідеалу
Компанійщини» в комунальних тарифах не буде
Нацрегулятор не робитиме «компанійщини», щоб за місяць встановити тарифи. Адже більшість ліцензіатів не знають, як працювати в умовах, які їм пропонуються, і чекають швидкого й формального підходу до процесу тарифоутворення, вважає член Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг Валерій Кальченко.
Зима прийде вчасно
Якщо провести підсумки, то літо, яке пройшло, видалось вищим за норми по температурним режимам. Кількість опадів була неординарною. Осінь у нас розпочалася із зовсім іншого характеру погодних процесів. Почала формуватись засуха, яка з третьої декади серпня і до нинішнього часу в Україні поступово посилюється. Все це відбувається на фоні високого температурного режиму, який на 5-8 градусів перевищує норму практично кожного дня за незначними винятками.
У бюджеті-2012 не вистачає коштів на ЖКГ та будівництво
У бюджеті взагалі не передбачені кошти на будівництво соціального житла, на програму «Доступне житло», на передачу гуртожитків у комунальну власність. Також не виділено жодної копійки на реконструкцію житлових багатоквартирних будинків перших серій та на будівництво житла у сільській місцевості, попри те, що раніше уряд обіцяв підтримати відповідні програми.
Харків, Донецьк, Луганськ: комунальний досвід на трьох
Проблематика харківського «круглого столу», ініційованого ІА «Україна Комунальна», викликала інтерес представників інших регіонів – Донецької та Луганської областей. Однак труднощі у створенні ОСББ і виконання програм встановлення приладів обліку, на жаль, не викликали такого ж зацікавлення у представників як центральних, так і місцевих органів влади. Традиційна публічна активність членів громадських організацій, ОСН та ОСББ, які за допомогою заходу намагалися привернути увагу до болючих точок місцевого ЖКГ, практично перетворилася на «гру в одні ворота».
200 мільйонів на прилади обліку: чи ощасливлять вони Україну?
У проекті держбюджету на 2012 рік передбачено виділення 200 млн грн на установку в багатоквартирних будинках сучасних приладів обліку та регулювання води і теплової енергії. Багато це чи мало ?
Тепловий удар «індивідуалки»: чи поширять українці приклад Ужгорода?
Вітчизняна система міського теплового забезпечення впевнено крокує до принципового роздоріжжя: залишити домінуючим централізоване опалення чи переходити на децентралізацію в цій сфері. Останнє передбачає автономний чи індивідуальний режим обігріву помешкань.
Витрати води в Україні – таємниця за сімома замками
В середньому по Україні витрата питної води становить 250 літрів на людину щодоби. Причому жителі великих міст явно не тяжіють до економії. Наприклад, у Донецьку та Одесі, які знаходяться в малозабезпечених водою регіонах, добова витрата води на людину становить близько 400 літрів, у Києві – близько 350 літрів.