ІА "УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА"

Битви транспортних гладіаторів на футбольному полі
Виробники громадського транспорту дочекалися кращих часів: Євро-2012 відкриває перспективи для них і для комунальних транспортних підприємств. Закупівля українського транспорту місцевою владою до останнього часу відкладалася. Але зараз виробники зможуть розраховувати на 3,5 млрд грн з держбюджету, а також на муніципальні кошти. Щоб освоїти ці ресурси, компанії активно розширюють виробництво і шукають нові ринки збуту, найбільш перспективним з яких є російський
Українці, у яких є авто і землі, залишаться без субсидії
У департаменті державної соціальної допомоги Мінсоцполітики детально розповіли, в яких випадках українцям варто чекати інспектора, які в нього права при перевірці і в яких випадках про державну допомогу варто забути.
Шукаєте гроші у Львові? Вони під асфальтом!
У зимовий період із року в рік спостерігається цікава тенденція. А саме – різке погіршення стану покриття проїзджої частини доріг. На окремих ділянках дороги взагалі не придатні до експлуатації. Куди йдуть гроші виділені на Львівські дороги ?
Олексій Кучеренко: про час, реформи ЖКГ та мерів-арифмометрів
Напевно, коли чиновник залишає високий пост, то деякий час по тому, він або зовсім зникає з горизонту ЗМІ, або стає більш відкритим і готовим поділитися своїми поглядами на колись ввірену йому галузь.
Рішення для громади, але без громадян
Стаття перша Конституції України чітко прописує: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Відповідно до неї, кожен громадянин має відповідні права і обов'язки, а отже у країні сформована стійка система правових відносин. Нажаль, чимало прав наших громадян закінчуються там де й починаються – на сторінках нормативних документів.
Кому рятувати бомжів від зими?
Є в нашому суспільстві певна група людей, яка не вписується в загальноприйняті соціальні стандарти – люди без певного місця проживання. У кожного з них свій шлях до цього гіркого статусу. І якщо до нього багато хто з них уже звик, то майбутні морози вносять певне хвилювання в їх і без того не особливо комфортне життя...
Житлово-комунальні тарифи: точка росту чи точка неповернення?
Методика тарифоутворення на комунальні послуги вже піддалася реформуванню: влада створила Національний регулятор, який зайнявся приведенням вартості теплової енергії і води до економічно обґрунтованого рівня. І, незважаючи на численні заяви чиновників про те, що в деяких регіонах цей рівень нижче діючих тарифів, вся країна очікує їх зростання. Особливо доречно говорити, що економічне обґрунтування цін на послуги природних монополістів означає їх підвищення в контексті постійного зростання вартості енергоносіїв.
Тарифна політика у Києві є дуже непрофесійною
Треба визнати, що житлово-комунальне господарство являє собою складну галузь, яка довгий час залишалася, фактично, без фінансування. Але навіть у цих умовах вона повинна була виконувати свої функції з надання населенню комунальних послуг. Зрозуміло, що ЖКГ потребує реформування.
Але треба зазначити, що цей процес неможливий без активної участі жителів в управлінні належними їм на праві власності квартирами в багатоквартирних будинках, без їхньої підтримки економічних перетворень.
БТІ позбавлять найдорожчого – реєстрування права власності
Реформування сфери послуг, що надаються БТІ, почалося ще в лютому 2010 року. Тоді Верховна Рада змінила Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмеження», позбавивши з січня 2012 року БТІ повноважень з реєстрування прав власності та прав оренди на житло та нежитлові об'єкти.
Ринок житла і активний і млявий
Осінь – традиційно активний період для ринку житлової нерухомості. До цього періоду готуються всі його учасники: забудовник вводить об'єкти в експлуатацію, ріелтор розширює список пропозицій, потенційний покупець моніторить ринок у пошуках ідеального варіанту
Тепло на вагу золота
З настанням опалювального сезону українці починають інтенсивно обігрівати не лише свої квартири, а й навколишнє середовище. Приблизно половина тепла, яке могли б зберігати житлові будівлі, вони втрачають через ветхі стіни, вікна, дахи і підвали багатоповерхівок. Щоб мінімізувати ці втрати, потрібно витратити всього $100 на кожен квадратний метр житлової площі. Однак у масштабах країни сума колосальна. З 1,1 млрд кв. м українського житла як мінімум третина потребує капітального ремонту. І щоб утеплити хоча б ці квартири, необхідно знайти щонайменше $30 млрд…
Чому біогаз важливий для України?
Обмін досвідом з реальної практики важливий для отримання правильного уявлення про важливість і величезний потенціал біогазу в Україні. Частка сільського господарства у вашій країні досить велика для розгортання біогазових проектів. Тут існує багато невикористаних сільськогосподарських земель, придатних для вирощування енергетичних культур для отримання біогазу. Крім цього в Україні є безліч агрогосподарств, які виробляють гній і гнойову рідину – ідеальні субстрати для виробництва біогазу.
Валерій Саратов: Тарифи – це компроміс між бажанням жити комфортно і необхідністю за це платити
До інтерв'ю з Головою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України Валерієм Саратовим ІА «Україна Комунальна» готувалось виважено і досить таки серйозно. Більше того, враховуючи різні відгуки про Валерія Саратова у засобах масової інформації, настороженість лишалась до останнього. Не зупиняло лише одне: маючи безпосередній досвід роботи в житлово-комунальній галузі (більше 15 років), хотілося запитати те, що не кожен керівник підприємства наважиться запитати у чиновника такого рівня.
Реформа ЖКГ – соціально залежна реформа
Назрілу житлово-комунальну реформу в жодному разі не можна розглядати як економічно абстрактний, інституціональний проект, оскільки, в першу чергу, це соціально залежна реформа. Безумовно, сама модель управління житлом через комунальні ЖЕКи тупикова. Тому вона все ж таки буде модернізуватися паралельно з удосконаленням управління житловим фондом та приходом нас, як власників, до управління цим фондом.
Дешеве свято найдорожчого стадіону
Не секрет, що на урочисте відкриття НСК «Олімпійський» було витрачено немало бюджетних коштів. Але чомусь після відкриття залишилось відчуття дешевизни та економії. Глядачі почувалися ошуканими. Що ж завадило святкуванню справити враження на усіх присутніх, і чому відкриття найдорожчого в Україні стадіону можна назвати хіба що пафосним?