Віце-прем'єр про "Мотор Січ" і Ярославського: Нам не потрібні посередники

П'ятниця, 7 серпня 2020, 18:43
 

Уряд виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні, розуміє важливість залучення інвесторів до "Мотор Січ", але йому "абсолютно не потрібні жодні посередники в пошуку інвесторів".

Про це в коментарі ЕП заявив віце-прем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

"У контексті сьогоднішніх заяв багато звучить різних бажаючих долучитися до долі "Мотор Січі". Уряд переймається проблемами стратегічних підприємств, знає ці завдання і виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні. І найперше - працювали на благо нашої незалежної держави. Як на внутрішньому ринку, так і на експортний потенціал", - заявив він.

За словами Уруського, уряд розуміє залучення інвесторів до цього підприємства.

Реклама:

"Проте нам абсолютно не потрібні жодні посередники в пошуку інвесторів. Тому що держава, в якій функціонують усі інституції - президент, уряд, парламент, суди, антимонопольне законодавство - абсолютно спроможна справитися сама з усіма викликами, які є і постають перед нею. Як справжня нормальна незалежна держава. І нам, ще раз наголошую, для цього абсолютно не потрібні ніякі посередники у пошуках інвесторів. Ми з цим завданням впораємося самі", - підкреслив віце-прем'єр.

Уруський додав, що у п'ятницю мав зустріч з послами "Великої сімки", на якій піднімалося питання залучення інвестицій в різні галузі промисловості України з боку партнерів.

Нагадуємо:

Президент групи DCH Олександр Ярославський заявив, що прокуратура наклала додатковий арешт на акції "Мотор Січ" після того, як китайські інвестори разом із DCH оголосили про спільну заявку в АМКУ про купівлю акцій, та поскаржився на тиск.

Президент Володимир Зеленський закликав уряд, РНБО та СБУ перевірити економічну обґрунтованість приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Дочірня компанія китайської Beijing Skyrizon та DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського і її афільовані компанії 4 серпня спільно подали нову заяву в Антимонопольний комітет України про покупку акцій "Мотор Січ".

Напередодні стало відомо, що група DCH Олександра Ярославського досягла домовленості з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited про спільну діяльність з розвитку українського авіабудування і, зокрема, заводу "Мотор Cіч".

У грудні 2019-го президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. За його словами унікальні розробки ДП "Івченко-Прогрес", запатентовані як в Україні, так і в інших країнах, залишаться інтелектуальною власністю підприємства і не будуть продані разом з акціями АТ "Мотор Січ".

Як повідомлялося, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують більше 50% акцій компанії "Мотор Січ". У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на покупку, інвестори зобов'язалися надати авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 млн доларів. Більше 25% акцій залишалися за "Укроборонпромом".

21 листопада Антимонопольний комітет відклав винесення рішення про розгляд заявки.

Видання "The Wall Street Journal" із посиланням на джерела в американській адміністрації повідомляло, що США намагаються завадити придбанню китайською компанією українського заводу "Мотор Січ", адже це в рази підвищить оборонні позиції Китаю.

28 серпня радник президента США Джон Болтон заявив у Києві про ризики продажу частини української "Мотор Січі" китайцям. Він сказав, що Китай веде нечесну гру в США й краде військові технології.

Станом на початок січня 2020 року Антимонопольний комітет продовжує розгляд справи про концентрацію китайським інвестором пакету акцій ПАТ "Мотор Січ", справу розпочали у липні 2019 року.

Читайте також: Дракон зачаївся. Чому продаж "Мотор Січі" підриває національну безпеку України

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: