У Нацбанку планують до кінця року не знижувати облікову ставку

Четвер, 23 липня 2020, 16:45
 

Нацбанк завершив цикл зниження облікової ставки - у НБУ очікують, що ставка залишиться на поточному рівні до кінця року.

Про це на брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

"Ми очікуємо, що облікова ставка залишиться на поточному низькому рівні принаймні до кінця цього року.

В наступному році Національний банк буде приймати рішення щодо облікової ставки залежно від реалізації проінфляційних ризиків, у тому числі зміни соціальних стандартів, та темпів відновлення економіки", - сказав він.

"Попередні зниження облікової ставки ще не повністю відобразилися у вартості ресурсів на фінансових ринках. Банки продовжують знижувати відсотки за кредитами та депозитами.

Втім, для закріплення ставок на однознаковому рівні учасники фінансових ринків мають бути впевненими в послідовній економічній політиці і розумному балансі між стриманням інфляції та монетарним стимулюванням", - додали у НБУ.

За словами Шевченка, зберігаючи облікову ставку на рівні 6%, НБУ залишає достатній простір для монетарного стимулювання і зможе надати економіці додатковий імпульс для зростання у випадку повільнішого відновлення споживчого та інвестиційного попиту.

Водночас, як заявив заступник Шевченка Дмитро Сологуб,  НБУ готовий знизити облікову ставку за умови утримання інфляції в цільовому діапазоні 4-6% і збереження макроекономічної стабільності.

"Якщо ми побачимо, що макроекономічна ситуація залишається стабільною, якщо побачимо, що інфляція - в цільовому діапазоні, не побачимо значного розширення фіскального дефіциту, а також побачимо продовження співпраці з донорами, то я не виключаю зниження процентної ставки", - відповів він на питання журналістів.

Нагадаємо:

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних.

Bank of America прогнозував, що Національний банк України на найближчому засіданні монетарного комітету 23 липня може зберегти облікову ставку на нинішньому рівні 6% річних.

Верховна Рада на засіданні 16 липня призначила голову правління державного "Укргазбанку" Кирила Шевченка головою Нацбанку.

Катерина Рожкова, яка виконувала функції в.о. голови НБУ до призначення Шевченка, заявила, що "не може бути, щоб була висока інфляція та низькі ставки".

Міністр економіки Ігор Петрашко допускає зниження облікової ставки Нацбанку нижче рівня інфляції.

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% річних із 12 червня 2020 року. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Аналітики агентства J.P. Morgan у зв'язку із відставкою голови НБУ Якова Смолія переглянули прогноз про зниження облікової ставки НБУ у 3 кварталі 2020 року до 5% на її збереження на рівні 6%.

Читайте також: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить

Кирило Шевченко: Одні клієнти постраждали від карантину, а інші — намагаються цим скористатися

НБУ має нового голову: чи варто уже бігти купувати долари

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"