Довгоочікувана цифра: ВВП Китаю обвалився рекордно за 40 років

П'ятниця, 17 квітня 2020, 09:00
 

ВВП Китаю впав на 6,8% в першому кварталі 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року через негативний вплив пандемії COVID-19.

Про це повідомило Державне статистичне управління КНР, передає Reuters.

Повідомляється, що це перше падіння китайської економіки в першому кварталі року з 1992 року, коли Китай почав публікувати офіційні квартальні дані по ВВП.

Агентство AP і Financial Times зазначають, що це найбільше зниження ВВП в країні за 40 років з моменту початку економічних реформ в 1979 році.

Падіння ВВП до четвертого кварталу 2019 року становило 9,8%.

Згідно з даними, аграрний сектор за вказаний період скоротився на 3,2%, промислове виробництво - на 8,4%, сфера послуг - на 5,2%.

Реальний дохід на душу населення в Китаї скоротився в річному вимірі на 3,9% і становив за квартал 8 561 юань (близько 1,2 тис доларів).

"В цілому соціально-економічна ситуація в Китаї залишається стабільною, проте зростають ризики, обумовлені спадом у світовій економіці. Фактори невизначеності стають все більш відчутними", - йдеться в доповіді.

Читайте також: Наскільки сильно впаде економіка і коли це все закінчиться: прогноз світових економістів

Нагадуємо:

МВФ прогнозує падіння світової економіки у 2020 році на 3%.

Аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch очікують у 2020 році падіння світового ВВП на 1,9%, водночас глибока рецесія є базовим сценарієм.

Директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва оголосила, що світ увійшов у нову рецесію.

Міністр фінансів Британії Ріші Сунак стверджує, що ВВП країни може впасти на цілих 30% в період з квітня по червень у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"