Закон про землю перепишуть: 100 га в одні руки і юрособи без права купівлі

П'ятниця, 27 березня 2020, 21:55
 
джерело: ua.depositphotos.com

На засіданні фракції "Слуги народу" депутати вирішили переглянути земельний законопроєкт.

Про це ЕП повідомив один з депутатів "СН".

Відповідні зміни будуть внесені в документ перед голосуванням за законопроєкт в цілому, яке повинно відбутись 30 березня.

За словами співрозмовника, передбачається, що ринок землі почне працювати з другого півріччя 2021 року.

Реклама:

Основні зміни такі:

У перші два роки буде діяти обмеження на покупку землі не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом

З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі. 

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що позачергове засідання Верховної Ради відбудеться в понеділок, 30 березня.

Нагадаємо:

На початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

13 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. 

3 січня 2020 року до ВР було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання. Документ передбачав заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

До документу було подано 4018 поправок. Найбільшу кількість правок – 3102 – внесли депутати від ОПЗЖ.

Станом на 5 лютого парламент розглянув 3017 правок з 4018.

У понеділок, 16 березня президент Володимир Зеленський запросив до себе на Банкову парламентську фракцію "Слуга народу" для проведення засідання щодо відкриття ринку землі.

З 17-го березня Верховна Рада мала продовжити розгляд "земельних правок" у сесійний залі, але в останню мить перенесла голосування за земельну реформу, очікуючи на підтвердження домовленостей з МВФ про отримання фінансової допомоги щодо подолання наслідків коронавірусу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: