Виведення з Приватбанку 5,5 мільярдів доларів: У ЄБРР очікують активізації розслідування

Вівторок, 29 жовтня 2019, 16:51

У Європейському банку реконострукції та розвитку заявили, що очікують на активізацію розслідування справ про виведення з Приватбанку близько 5,5 мільярдів доларів ексвласниками.

Про це у коментарі hromadske в кулуарах інвестиційного форпуму у Маріуполі заявив віцепрезидент ЄБРР Алан Пію.

За його словами, у ЄБРР вітають заяву Офісу президента щодо того, що Приватбанк не може повернутися до колишніх власників, але необхідно подивитися, як це буде реалізовано на практиці.

"Друга річ. Наскільки ви знаєте, менеджмент Приватбанку ініціював низку позовів, зокрема у Британії та Україні для того, щоб повернути активи, які були виведені з банку.

Нещодавно у Лондоні ухвалили дуже важливе рішення, яке підтверджує, що справа підпадає під британську юрисдикцію. В Україні також є справи, які знаходяться у різних державних інституціях і ми очікуємо, що ці інституції зроблять те, що необхідне для прогресу в цих справах в Україні", - заявив Пію.

Він додав, що НАБУ, Генпрокуратура та СБУ не є судами, на які уряд не може чинити тиску, тому в ЄБРР очікують на активізацію роботи з розслідування справ щодо виведення з Приватбанку близько 5,5 мільярда доларів.

Нагадаємо:

В Офісі президента Зеленського на зустрічі з послами країн "Великої сімки" заявили, що якими не були б судові рішення, підстав для повернення Приватбанку колишнім акціонерам немає.

Апеляційний суд Лондона і Уельсу задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку на рішення суду першої інстанції, яким визнали справу банку проти його колишніх власників Коломойського і Боголюбова такою, яка не є у юрисдикції цього суду.

Слухання в Апеляційному суді Лондона у липні проходили у відкритому режимі 5 днів.

У грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Усі компанії-відповідачі фігурували у постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії ПриватБанку в рамках розслідування про повернення кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

4 грудня 2018 р. суд визнав, що ПриватБанк подав позов, щоб отримати юрисдикцію суду Лондона на подачу позову проти Коломойського та Боголюбова.

Суддя аргументував висновок тим, що банк не надав прямого пояснення, чому він подав позов проти зазначених компаній у грудні 2017 року, і жоден з його аргументів, який був представлений пізніше, не є переконливим. Зокрема, деякі наведені банком підстави не могли бути представлені в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.

При цьому суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимогпроти Коломойського і Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів. Водночас він додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, у свою чергу, його екс-власники мають право захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.

Разом з тим суд видав наказ про всесвітній арешт активів  екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Суд також зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Читайте також: 

Другий лондонський фронт: як Високий суд усмирив Коломойського і Боголюбова

Коломойський vs Приватбанк: що варто знати про липневу "битву на Темзі

Коломойський проти Приватбанку: хто кого перемагає в Лондонському суді

Коломойський двічі програє у справі Приватбанку. Що це означає?

Ключові судові справи щодо Приватбанку

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!