Публікації

Чи заплатить Україна неустойку Китаю
Якщо з грішми кепсько - МВФ невмолимий, а Кремль затягує у Митний союз, то звернутися можна і до китайців, запропонувавши їм зерно. Однак є значні ризики невиконання поставок, а значить - нарахування штрафів. Заплатять селяни.
Чи існує контрабанда бензину?
Ініціатива Мінфіну щодо подвоєння акцизів на нафтопродукти доводить, що невідомі прокуратурі контрабандисти є креатурою "Сім’ї" або "младореформаторів". Скільки втратить бюджет після чергового підвищення акцизу?
Армія розпродасть свої землі
На військову землю є багато серйозних претендентів, серед яких почесне місце посідає президентська "Сім'я". Містечка з комунікаціями часто розташовані у місцях, де вигідно будувати бізнес-центри. Про злиденне військо ніхто не думає.
Як беззаконня стало законом
Витрати на тендерну документацію сягали 1% від суми угоди. Тільки Харківщина мала заплатити у 2008 році громадській організації 30 млн грн. І все це законно.
Україна без грошей
"Уряд має серйозні проблеми з виконанням своїх зобов'язань. Головне - не віддавати гроші з бюджету і розраховуватися квазі-грішми - векселями. А якщо вийде ще й грошенят "скосити", тоді взагалі чудово". (Рос.)
Агентства знову знижують стандарти
Якщо рейтингові агентства продовжать направо і наліво присвоювати високі кредитні рейтинги, то через два роки ринок охопить чергова фінансова криза. (Рос.)
Багаті виграли від кризи
Велике безробіття, падіння доходів і знецінення активів вдарили і по багатих, і по бідних, але останні постраждали сильніше і стали ще біднішими. (Рос.)
Як поділити неподільне
Звісно, сидіти у розваленій халупі на землі вартістю півтора мільйона доларів є безглуздям. Кожен співвласник хоче продати ділянку з максимальною вигодою для себе, і там, де бракує закону, діють бойовики-спортсмени.
"Альтком" - Колесніков = поразка
"Укравтодор" вирішив взагалі не будувати міст в Черкасах, аби не віддавати 1,5 мільярда гривень "Альткому", чий покровитель Борис Колесніков втратив урядову посаду і партійний вплив.
Вексель. Казначейство. Борги
П'ять хвилин. Рівно стільки часу знадобилося членам фінансового комітету, щоб затвердити законопроект, який запускає в Україні одну з найбільш небезпечних фінансово-бюджетних схем за всю історію країни. (рос)
Чи виграє НКЦПФР війну зі "сплячими" акціонерними товариствами?
Можна почати непокоїтися за Комісію. "Мертвих" АТ - тисячі, і юристам НКЦПФР доведеться жити в судах. Це колосальні витрати, грошей на які у Комісії напевно немає.
Фінплан Нафтогазу-2013: завідомо нездійсненний
Україна продовжує рухатися до штрафних санкцій з боку Росії і втрати ГТС, але фінплан "Нафтогазу" це ретельно вуалює. Документ зовсім не враховує той факт, що "Нафтогаз" з початку року майже не імпортує газ. А ще в ньому панує цілковита плутанина. Схоже, керівництво НАКу навмисно муніпулює цифрами.
Чи платять олігархи податки
За даними, які опинилися в розпорядженні "Економічної правди", у 2011-2012 роках найбільші українські ФПГ могли не доплатити до бюджетів податків на 15,5 млрд грн. (Рос.)
Вугілля "Сім'ї". Кому і як дісталися п'ять державних фабрик
"Економічна правда" вирішила систематизувати інформацію щодо вугільного бізнесу Януковичів. Ми відшукали цікаві факти про те, як державне майно опинилося в руках "сімейних" прокладок з екзотичних островів.
Безкоштовні підстанції для Ахметова
Минулого тижня відбулася визначна подія. Депутати, які належать до групи впливу Ріната Ахметова, спробували "протягнути" чергове покращення для найбагатшої людини України.
Як заробити на реєстрі нерухомості
Формально вартість користування реєстрами зменшилася на 24 грн, але тільки тоді, коли нерухомість продає один власник. Якщо продавців чи дарувальників двоє, пошук коштуватиме 238 грн, якщо їх троє - 306 грн. Навіщо платити більше?