Україні потрібна нова програма з МВФ - НБУ

Понеділок, 18 грудня 2017, 12:40
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард та Петро Порошенко
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард та Петро Порошенко

Україні варто почати переговори про запуск нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом ще до завершення нинішньої на початку 2019 року.

Таку думку висловлюють експерти Національного банку в звіті про фінансову стабільність, опублікованому на офіційному сайті.

"Тривала затримка з отриманням чергового траншу від МВФ - головний ризик для фінансової стабільності", - відзначають вони.

Без підтримки міжнародних інститутів успішне рефінансування 20 млрд доларів суверенного і гарантованого державою боргу з терміном погашення в 2018-2020 роках малоймовірне, вважають в НБУ.

Реклама:

Відзначається, що нові ресурси доведеться залучати за дуже високими відсотковими ставками, і інвестори будуть враховувати той факт, що Україні не вдалося відновити співпрацю з МВФ.

У той же час, Нацбанк залишається оптимістичним в плані продовження співпраці і чекає отримання від МВФ двох траншів кредиту EFF, на чому базує свій макроекономічний прогноз прискорення ВВП України більш ніж до 3% за підсумками 2018 року.

У березні 2015 року МВФ відкрив для України чотирирічну програму EFF загальним обсягом 17,25 мільярда доларів.

Перший транш Україна отримала одразу в березні у розмірі 5 мільярдів доларів, другий транш у розмірі 1,7 мільярда доларів надійшов з невеликою затримкою у серпні 2015 року, після чого виникла довга пауза в зв'язку з невиконанням Україною низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

У вересні 2016 року Київ отримав від МВФ наступний транш у розмірі 1 мільярд доларів, а останній транш в 1 мільярд доларів був перерахований фондом у квітні 2017 року.

Раніше НБУ виступив за початок нової програми МВФ для України з 2019 року. У НБУ розраховують, що в 2018 році Україна зможе залучити ще 3,5 мільярда доларів від МВФ.

У МВФ уже заявляли, що для продовження співробітництва Україна має прийняти закон про приватизацію, створити антикорупційний суд, урегулювати питання із цінами на газ і провести земельну реформу.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк у Вашингтоні не зміг домовитися з МВФ про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

МВФ категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом України умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017-2018 років, який повинен привести до її підвищення на 17,6%.

Нагадаємо, у вересні Україна розмістила 15-річні єврооблігації на 3 мільярди доларів під 7,375% річних.

Кредити від МВФ надаються під 1,5-2,5% річних.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!