Україна будує пункт обліку подачі води в Крим

Четвер, 8 травня 2014, 12:15

У Херсонській області на Північно-Кримському каналі проводиться будівництво пункту обліку подачі води для вимірювання кількості несанкціонованого відбору води з каналу самопроголошеною кримською владою.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації з посиланням на відповідну заяву губернатора області Юрія Одарченка, пише "УНІАН".

"Російські ЗМІ спотворюють значення цієї споруди. На Північно-Кримському каналі зараз дійсно споруджується пункт обліку подавання води. Але ця споруда має зовсім інший вигляд, ніж "мішки з піском", - повідомив Одарченко, коментуючи повідомлення низки кримських і російських ЗМІ про те, що Україна нібито почала будувати греблю на Північно-Кримському каналі для повного перекриття подачі води в Крим.

Такі повідомлення Одарченко назвав недостовірними.

Реклама:

Він наголосив, що мета будівництва цього пункту полягає зовсім не в тому, аби перекрити подавання води на територію Криму, а в тому, аби зміряти, скільки води самопроголошена влада Криму забирає несанкціоновано.

Як пояснив голова облдержадміністрації, коли Північно-Кримський канал був повністю під юрисдикцією української влади, необхідності в цьому Пункті обліку не було, оскільки такі споруди стояли на каналах, які подавали воду безпосередньо в суб'єкти господарювання.

А сьогодні частина Північно-Кримського каналу, розташована на території півострова, захоплена невідомими людьми, які представляються козаками або представниками так званої нової влади. А основна проблема в тому, що ці люди просто не здатні кваліфіковано використовувати споруди каналу.

"Потрібно чітко розуміти, що Північно-Кримський канал це не просто русло, по якому тече вода: це дуже складна споруда, яка включає систему шлюзів, насосних станцій і т.д. Для експлуатації цієї споруди необхідна висока кваліфікація. Інакше це загрожує техногенними катастрофами", - каже Одарченко.

Він наголосив, що причиною відсутності водопостачання Криму є безвідповідальні дії самопроголошеної кримської влади. Досі немає жодних юридичних відносин між Україною і окупованим Кримом, зокрема й домовленостей на постачання води на півострів.

"Підписати будь-які домовленості з самопризначеними кримськими чиновниками досі не вдалося зовсім не тому, що Україна не хоче цього зробити. Причиною, як і раніше, залишається небажання самопроголошеної влади Криму вести переговори з Україною", - говорить Одарченко.

Як повідомлялося, на півострові склалася критична ситуація з водопостачанням Криму і особливо із зрошуванням сільськогосподарських земель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: