Група клієнтів FTX подала позов проти біржі та її засновника: чого вимагають

Середа, 28 грудня 2022, 15:20 -

Клієнти збанкрутілої криптобіржі FTX подали позов до суду у справі про банкрутство проти ексгендиректора FTX Сема Бенкмана-Фріда та інших посадовців біржі в надії бути першими в черзі на відшкодування коштів.

Про це пише Bloomberg.

У вівторок група з чотирьох клієнтів FTX попросила суддю з питань банкрутства ухвалити рішення про те, що їхні активи на біржі належать їм, а не FTX.

Вони хочуть, щоб суддя надав клієнтам пріоритет в погашенні заборгованості перед іншими кредиторами FTX, йдеться у позові до суду у справах про банкрутство американського штату Делавер.

Реклама:

Група клієнтів також просить, щоб позов був сертифікований як колективний позов.

"Сема Бенкмана-Фріда - 30-річного засновника біржі - звинувачують в шахрайському залученні 1,8 мільярда доларів від інвесторів і використанні коштів FTX для здійснення високоризикованих транзакцій в його хедж-фонді Alameda Research і покриття особистих витрат.

Йому пред'явлені федеральні звинувачення в шахрайстві з банківськими рахунками, шахрайстві з цінними паперами та відмиванні грошей. Наразі він перебуває на волі під заставою і живе з батьками в Каліфорнії", - нагадує агентство.

Реклама:

Прес-секретар Бенкмана-Фріда не відразу відповів на електронний лист з проханням прокоментувати позов.

"Федеральні прокурори розслідують також ймовірний кіберзлочин, в результаті якого з FTX було виведено понад 370 мільйонів доларів всього через кілька годин після того, як в минулому місяці біржа подала заяву про банкрутство до суду", - пише Bloomberg.

Вкрадена сума значно менше мільярдів, в шахрайстві з якими звинувачують Бенкмана-Фріда під час його перебування на чолі FTX. Його також звинувачують у придбанні нерухомості на Багамах на сотні мільйонів доларів і значних політичних пожертвуваннях.

Клієнти FTX, які подали в суд на Бенкмана-Фріда та інших посадових осіб FTX, стверджують, що вони навмисно використовували кошти клієнтів для неправомірної підтримки Alameda і фінансування свого власного розкішного способу життя.

Крім Бенкмана-Фріда, група клієнтів також подала позов проти Керолайн Еллісон, колишнього генерального директора Alameda і колишньої дівчини засновника FTX. Клієнти стверджують, що вони обоэ повинні нести відповідальність за порушення фідуціарних обов'язків перед ними і неправомірну конвертацію їхніх активів.

Нагадаємо:

Сем Бенкман-Фрід, засновник збанкрутілої криптовалютної біржі FTX, був заарештований 12 грудня на Багамських островах після пред’явлення звинувачень прокуратурою США.

Засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда, якого арештували на Багамах за запитом США, американські регулятори звинуватили в здійсненні багаторічної схеми обману інвесторів.

Засновник криптобіржі FTX Сем Бенкман-Фрід вирішив погодитися на екстрадицію із Багамських островів в США для пред'явлення звинувачень в шахрайстві.

Засновник криптобіржі FTX Сем Бенкман-Фрід був доставлений під вартою ФБР із Багамських островів в США, де його звинувачують в шахрайстві. А співзасновник FTX Гері Ванг та ексголова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину у шахрайських діях і співпрацюють зі слідством.

Засновник криптобіржі FTX Сем Бенкман-Фрід буде звільнений під заставу в 250 мільйонів доларів, поки він чекає суду за звинуваченнями у шахрайстві та відмиванні грошей.

Читайте також: Крах FTX: як Сем Бенкман-Фрід завалив криптогіганта вартістю 30 мільярдів доларів

Економічна правда

Реклама: