Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Європа збільшує імпорт електроенергії з України понад як удвічі

Четвер, 28 липня 2022, 19:42

Європейська енергомережа ENTSO-E дозволила збільшення експорту української електроенергії до Європи в 2,5 рази з 30 липня.

Про це повідомив очільник оператора системи передачі "Укренерго" Володимир Кудрицький.

З 30 липня, зазначив він, обсяг становитиме, 250 МВт.

"Для нас це очікуване рішення, оскільки з початку відновлення експорту до ЄС, з перших 100 МВт, ми отримували щоденні звіти технічних фахівців ENTSO-E, які підтверджували: експорт української електроенергії в синхронізованій з континентальною Європою енергомережі відбувається стабільно, негативного впливу на систему немає", – розповів голова "Укренерго".

Реклама:

Як раніше зазначав міністр енергетики Герман Галущенко, використання у повній мірі експортного потенціалу української електроенергії дозволить державам ЄС замістити 5-6 мільярдів кубометрів російського газу.

Нагадуємо:

Уряд зобов'язав компанії, які експортують електроенергію до країн ЄС, переказувати 80% доходу від експорту для забезпечення "доступності електроенергії для побутових споживачів".

Реклама:

За перші 27 днів експорту електроенергії до Євросоюзу НЕК "Укренерго" продала на аукціонах доступу до міждержавних електромереж на транскордонних перетинах із Румунією та Словаччиною на 500 млн грн.

Україна прагне у перспективі довести пропускну спроможність для експорту електроенергії у країни Європи до 6ГВт.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: