"Невідкладна загроза для США": Facebook ігнорував шкоду суспільству заради прибутків

Вівторок, 5 жовтня 2021, 14:49
 
unsplash

Компанія Facebook роками знала про шкоду, яку завдають користувачам її платформи, проте ігнорувала це заради прибутків – викривачка дасть показання у Сенаті США.

Про це відомо з етеру CBS News, Reuters, Wall Street Journal.

Ім’я викривачки – Френсіс Гоґен, вона колишня аналітикиня даних Facebook. Зокрема, на посаді займалася дослідженням впливу платформ Facebook на користувачів. Гоґен пішла з компанії у травні цьогоріч.

Спершу документи анонімно передали виданню Wall Street Journal, але викривачка вирішила згодом виступити публічно в етері CBS News. 

За її словами, Facebook ставить прибутки компанії понад інтереси суспільства і знає про це. Зокрема, компанія бреше щодо поступу у боротьбі з ненавистю, жорстокістю та дезінформацією у соцмережах. 

Алгоритм Facebook налаштований на поділ та поляризацію суспільства, що сприяє поширенню політичного неспокою та ненависті. Водночас саме це приносить компанії її прибутки – люди частіше переходять на рекламні оголошення та проводять більше часу онлайн.

Зокрема, компанію звинувачують у шкоді, яку її платформа Instagram завдає підліткам і сприяє розвитку проблем з ментальним здоров’ям, особливо у дівчат. Facebook про це було відомо з внутрішнього дослідження. Крім того, компанія була бездіяльна у протидії дезінформації щодо вакцин.

Гоґен також заявила, що Facebook зробила надто мало у боротьбі з плануванням насилля на платформі. Соцмережу використовували, аби організувати масові страти у М’янмі; штурм Капітолію прихильниками експрезидента США Дональда Трампа, аби зірвати оголошення результатів президентських виборів 2020 року.

Сама Гоґен у Сенаті закликатиме владу взяти Facebook під суворіший нагляд, а також добитися доступу до внутрішніх даних компанії. Це дозволить створити заходи для захисту даних, безпеки користувачів та боротьбі з нелегальним контентом.

Читайте більше: Друге велике падіння: чому Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger та Oculus VR впали

Нагадуємо:

Через зупинку роботи соцмереж компанії Facebook її засновник Марк Цукерберґ за декілька годин втратив 6 мільярдів доларів статків.

Facebook Inc назвала причину шестигодинного збою на своїх ресурсах Facebook, Instagram та Whatsapp – це зміни конфігурації маршрутизаторів

Користувачі з усього світу скаржаться на збій в роботі Facebook, WhatsApp і Instagram

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!