"Доступна іпотека під 7%": за перші три тижні видали лише 20 кредитів

Понеділок, 22 березня 2021, 18:35
 

Станом на 22 березня 2021 року уповноважені банки з виконання держпрограми "Доступна іпотека 7%" підписали 20 кредитних договорів на загальну суму 14,72 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зазначається, що банки розглядають 90 заявок на участь в програмі на загальну суму 85,59 млн грн, як на первинному (17,77%), так і вторинному ринках (82,23%).

 

"На сьогодні у програмі задіяно 18 регіонів та м. Київ. Найактивніші з них - Київська обл. (35%), м. Київ (30%), Львівська обл. (17%), Харківська обл. (10%) та Рівненська обл. (8%)", - йдеться у повідомленні.

"Фондом розвитку підприємництва (ФРП) продовжується робота по залученню банків до програми.  

Вісім уповноважених банків, які вже долучилися до держпрограми,  удосконалюють власні процедури відповідно з умовами програми, проводять навчання персоналу, удосконалюють інформаційні матеріали для потенційних позичальників", - додали у Мінфіні.

У відомстві нагадали, що саме банк приймає рішення щодо видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Читайте також: Чи доступна іпотека Зеленського? Як журналісти ЕП брали кредит під 7% і що з цього вийшло

Іпотека від Зеленського: як взяти кредит під 7% та які існують ризики

Нагадаємо:

Повідомлялось, що від старту програми "Доступної іпотеки 7%" видали вже 12 позик на суму 9,4 мільйонів гривень, ще 57 заявок розглядаються банками.

Раніше повідомлялося, що банки, що беруть участь у державній іпотечній програмі з компенсації ставки до 7% річних, висувають різні вимоги до позичальників та житла.

Також банки попереджають позичальників про необхідність сплатити додаткові платежі при оформленні угоди з купівлі нерухомості в рамках державної іпотечної програми.

Перші позичальники підписали договори на отримання іпотечних кредитів у рамках держпрограми "Доступна іпотека 7%".

26 лютого Фонд розвитку підприємництва та 7 банків підписали договори щодо участі у програмі "Доступна іпотека 7%".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!