Рада відхилила постанову про скасування закону про "інвестнянь"

Вівторок, 26 січня 2021, 12:20
 

Верховна Рада на засіданні 26 січня не прийняв проєкт постанови №3760-П Ніни Южаніної про скасування рішення Ради щодо прийняття закону про "інвестнянь".

За проєкт постанови про скасування рішення проголосували лише 123 нардепи.

"В останні пленарні дні минулого року поспіхом, без підготовки до повторного 2 читання розглядався законпроєкт 3760 (про "інвестнянь" - ред.).

Ухвалення цього рішення відбулося із грубими порушеннями вимог Регламенту ВРУ, зокрема, статті 117, яка передбачає, що законопроєкт, підготовлений до 2 чи повторного 2 читання, висновок до нього та інші супровідні документи надаються депутатам не пізніше, ніж за 10 днів до дня розгляду", - сказала нардепка від "ЄС" Ніна Южаніна, представляючи проєкт постанови.

За її словами, голова Ради Дмитро Разумков дав депутатам можливість ознайомитись із законопроєктом "всього за декілька годин" до розгляду.

"І, як ви бачили під час розгляду, така ініціатива щодо "інвестнянь" в українських реаліях у цьому залі перетворилась на боротьбу за податкові пільги. Результат - неприхований лобізм надання податкових пільг у сферах, підконтрольних потужним фінансово-промисловим групам", - заявила Южаніна.

Водночас голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР Сергій Кальченко заявив, що ініціатори цього проєкту постанови зареєстрували такий документ, але "не звертались до головуючого під час засідання із заявою про порушення регламенту".

За його словами, комітет запропонував Раді визначитись щодо ціього проєкту постанови шляхом голосування у залі.

Нагадуємо:

Верховна Рада 17 грудня 2020 року підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями", поданий президентом Володимиром Зеленським.

1 грудня Верховна Рада не прийняла в цілому законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями", відправивши його на підготовку на повторне друге читання.

21 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про держпідтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями №3760.

Президент Володимир Зеленський заявив, що інвесторам, які приватизують одне з виставлених на продаж держпідприємств, купивши його за понад 10 млн доларів, держава надаватиме податкові канікули на 5 років.

Крім цього, Зеленський заявив, що з тими інвесторами, які вкладуть в Україні понад 100 млн доларів, держава укладатиме додаткові договори, відповідно до яких за кожним таким інвестором закріплять персонального радника.

Раніше повідомлялось, що в Офісі президента сподівались на ухвалення в цілому президентського законопроєкту № 3760 "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями" у жовтні цього року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"