"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Один із топпосадовців НБУ пропонував знизити облікову ставку

Понеділок, 2 листопада 2020, 14:35
 

На засіданні Комітету з монетарної політики НБУ 21 жовтня 9 із 10 членів  погодилися, що доцільніше зберегти ставку в жовтні на рівні 6% річних, і лише один із членів Комітету висловився за зниження ключової ставки на 0,25 в.п. до 5,75%.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

При цьому, ім'я члена Комітету, який висловився за зниження ставки, не називається.

На його думку, погіршення епідемічної ситуації та можливе запровадження більш жорстких карантинних обмежень негативно позначиться на доходах населення та суттєво стримає і без того нерівномірне відновлення внутрішнього попиту та економічної активності.

Реклама:

Це матиме потужний дезінфляційний ефект, який із надлишком компенсує вплив інших факторів. Відповідно не варто очікувати на прогнозному горизонті суттєвого прискорення інфляції. За таких умов Національний банк має простір для зниження ключової ставки з метою підтримки економіки", - заявили в НБУ.

"Цей учасник дискусії додав, що не вважає зростання дохідностей за ОВДП фактором, який НБУ має брати до уваги під час прийняття рішення щодо ключової ставки.

Центральний банк таргетує короткий кінець кривої дохідності, тоді як зміни на довгому кінці кривої обумовлюються впливом зовсім інших факторів, які не обов’язково корелюють зі змінами ключової ставки. Наразі короткий кінець кривої дохідності за ОВДП перебуває близько до облікової ставки, а довгий її кінець реагує переважно на очікування ринку щодо значної пропозиції ОВДП до кінця цього року та в майбутньому", - додали в НБУ.

Нагадаємо:

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Bank of America прогнозував, що Національний банк України на найближчому засіданні монетарного комітету 23 липня може зберегти облікову ставку на нинішньому рівні 6% річних.

Верховна Рада на засіданні 16 липня призначила голову правління державного "Укргазбанку" Кирила Шевченка головою Нацбанку.

Катерина Рожкова, яка виконувала функції в.о. голови НБУ до призначення Шевченка, заявила, що "не може бути, щоб була висока інфляція та низькі ставки".

Міністр економіки Ігор Петрашко допускає зниження облікової ставки Нацбанку нижче рівня інфляції.

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% річних із 12 червня 2020 року. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Аналітики агентства J.P. Morgan у зв'язку із відставкою голови НБУ Якова Смолія переглянули прогноз про зниження облікової ставки НБУ у 3 кварталі 2020 року до 5% на її збереження на рівні 6%.

Читайте також: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить

Кирило Шевченко: Одні клієнти постраждали від карантину, а інші — намагаються цим скористатися

НБУ має нового голову: чи варто уже бігти купувати долари

кінець кривої дохідності за ОВДП перебуває близько до облікової ставки, а довгий її кінець реагує переважно на очікування ринку щодо значної пропозиції ОВДП до кінця цього року та в майбутньому", - додали в регуляторі.

Нагадаємо:

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: