Зеленський не буде ветувати скандальний закон про нові податкові правила - ОП

П'ятниця, 15 травня 2020, 09:00
 

Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві (№1210) набуде чинності найближчим часом.

Про це заявила заступниця керівника Офісу президента Юлія Ковалів в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Прийнятий парламентом законопроєкт дозволить продовжити реформування Державної податкової служби шляхом перетворення її в єдину юридичну особу і підвищення прозорості її діяльності. Крім того, законопроєкт містить ряд важливих норм, спрямованих на вдосконалення системи адміністрування податків, передбачає імплементацію положень плану BEPS по боротьбі з розмиванням податкової бази, розширює інвестиційні стимули шляхом введення прискореної амортизації та ін", - зазначила Ковалів.

Заступниця голови Офісу також вказала, що виклики для бізнесу, пов'язані з пандемією COVID-19, вимагають відповіді і від фіскальних органів.

Нагадуємо:

14 травня повідомлялося, що президент Володимир Зеленський має намір ветувати прийнятий в січні ВР податковий закон №1210 зі своїми пропозиціями.

Про це на онлайн-конференції заявив уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко.

16 січня Верховна Рада проголосувала в другому читанні за скандальний законопроєкт 1210, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, введення плану дій BEPS, підвищення лімітів для ФОПів і в тому числі передбачає підвищення акцизу на сигарети і ренти на видобуток залізної руди.

Прийняті в другому читанні і в цілому законопроєкт №1210 зі змінами до Податкового кодексу і супутній йому законопроєкт №1209-1 враховують ряд зауважень з боку бізнесу, проте містять багато суперечливих норм, заявила в прес-релізі Європейська бізнес-асоціація.

Закони (законопроєкти 1210 і 1209-1) вносять зміни в адміністрування податками, зокрема вводять принцип винної відповідальності платника податків за податкові правопорушення, визначає вимоги щодо вмотивованості рішень контролюючих органів про накладення штрафів, закріплюють перелік податкових порушень контролюючих органів, в тому числі недотримання процедури реєстрації платника податків та порушення в сфері відшкодування ПДВ.

У частині імплементації положень плану BEPS закони вводять концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи, вводять трирівневу структуру документації для міжнародних груп компаній.

Закони вносять зміни щодо податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати та інших податків і зборів.

Закон також вводить уніфіковану форму інформації про ставки і пільги по всіх місцевих податках і зборах, порядок надання її органами місцевого самоврядування в ключові органи.

Рекомендуємо почитати: Нові податкові правила: що "Зе!Рада" проголосувала і чому бізнес вважає це "терором"

Законопроєктом 1210 скасували у тому числі так звані "соєві правки".

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський закликав уряд та Верховну Раду забезпечити ухвалення закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих соєвих правок.

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла так звані "соєво-рапсові правки", якими відмінила відшкодування ПДВ на сою та насіння свиріпи з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року; ріпаку з 1 січня 2020 до 31 грудня 2021 року.

Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше 10 доларів на кожній тоні реалізованої сої в результаті "соєвих правок".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!