Аграрії назвали обсяг втрат через "соєві правки"

Вівторок, 12 лютого 2019, 19:02
 

Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше 10 доларів на кожній тоні реалізованої сої в результаті "соєвих правок", які передбачали скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

Про це йдеться у повідомленні Всеукраїнської Аграрної Ради.

Ці поправки призвели до зростання різниці між експортними та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби. При цьому лобісти скасування експортного відшкодування ПДВ для сої та ріпаку переконували, що прийняття "соєвих правок" не матиме жодного впливу на аграрну галузь.

"Через невідшкодування ПДВ посередникам дрібні виробники соєвих бобів не можуть отримати справедливу ціну за свій врожай. Внутрішні переробники, користуючись тим, що дрібні аграрії не можуть самостійно експортувати продукцію, занижують закупівельні ціни", - пояснює заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Вже протягом перших місяців нового 2018-2019 маркетингового року (вересень 2018 – серпень 2019) різниця між експортними цінами та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби в середньому збільшилася на 10 відсоткових пунктів порівняно з відповідним періодом попереднього року і наразі складає близько 20%.

Зокрема, у жовтні-лютому 2017-2018 МР, середня різниця між цінами сої на базисі FOB та EXW складала 35 доларів на тоні, а в жовтні-лютому поточного маркетингового року ця різниця збільшилася на 17 доларів і складає вже 52 долари на тону.

Для порівняння, різниця між цінами кукурудзи на базисі FOB та EXW протягом аналогічного періоду збільшилася лише на 6 доларів, що можна віднести до збільшення ціни логістичних витрат.

Читайте також"Соя розбрату": чому аграрії перекривають дороги

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"