Вартість транзиту газу через Україну буде для "Газпрому" незмінною 5 років

Понеділок, 23 грудня 2019, 14:51
 

Розмір плати "Газпрому" за надання послуг з транспортування газу через Україну буде незмінним протягом п'яти років.

Про це повідомив віце-прем'єр РФ Дмитро Козак на нараді у прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми домовилися і зафіксували в відповідних протоколах розмір плати" Газпрому "за надання цих послуг, агентських послуг з транспортування газу, який є твердим і визначеним на всі 5 років", - доповів Козак.

"Ризики, пов'язані з тарифним регулюванням на транспортування газу, ризики пов'язані зі зміною законодавства, це будуть ризики "Нафтогазу України" або виграши, в разі якщо українською стороною відповідно до законодавства України, яке тепер має відповідати нормам Європейського союзу, будуть встановлені низькі тарифи на транспортування газу", - зазначив віце-прем'єр.

Нагадуємо:

П'ять українських компаній уклали з "Газпромом" угоди на постачання газу для своїх виробничих потреб.

Раніше Кабмін опублікував протокол зустрічі представників ЄС, України та РФ, а також компаній цих країн, що відбулася у п'ятницю.

У підписаному сторонами протоколі ніяких домовленостей щодо поставок газу немає, проте зазначається, що сторони розглянуть таку можливість з урахуванням формування ціни на базі європейського хабу.

"Для нас надзвичайно важливо, що там немає політичної ціни, там дійсно є європейський хаб. Це потенційно може вивчатися, але не є елементом пакету", – заявив напередодні міністр енергетики Олексій Оржель.

20 грудня представники Єврокомісії, України та РФ досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій.

За підсумками переговорів у Мінську Росія та Україна підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через Україну й врегулювання взаємних вимог.

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко назвав новий газовий контракт з російським "Газпромом" "складним для всіх сторін компромісом".

Домовленості передбачають підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів - у наступні 4 роки, відкликання майбутніх судових позовів "Нафтогазу" і "Газпрому", згоду "Газпрому" виплатити Україні грошима до Нового року більше 2,9 млрд доларів згідно рішення Стокгольмського арбітражу. 

Усі документи мають бути підписані до кінця поточного року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!