Bloomberg назвав десять валют, яким загрожує девальвація

П'ятниця, 21 серпня 2015, 14:43

Експерти Bloomberg вважають, що слідом за девальвацією тенге падіння чекає ще десять світових валют, у тому числі в країнах колишнього СРСР.

Про це пише РБК з посиланням на агентство Bloomberg.

Причиною тому називають ослаблення курсу китайського юаня та російського рубля, пише видання.

Зниження курсу рубля особливо впливає на країни пострадянського простору, що мають тісні торговельні зв'язки з Росією. Так, експерти вважають можливою девальвацію вірменського драма. За останній рік ця валюта втратила в ціні 15%, тоді як падіння рубля становило 46%.

Реклама:

Падіння казахстанського тенге може негативно позначитися на валютах Таджикистану і Туркменії. У випадку з туркменським манатом шведська SEB пророкує зниження його вартості на 20% у найближчі півроку. Таджицький сомоні може впасти на 10-20%. Чекає Bloomberg і падіння киргизького сома.

Не виключено також зниження ріала - валюти Саудівської Аравії. Bloomberg зазначає, що у влади цієї країни достатньо резервів для утримання курсу, проте спекулянти можуть зробити ставку на падіння нафтових цін. Ця ж причина може призвести до зниження на 20% вартості нігерійської найри.

У цілому ряді країн девальвація можлива з політичних причин. Так, Bloomberg вважає, що нестабільна ситуація в Єгипті може призвести до падіння курсу єгипетського фунта на 22% у найближчі 12 місяців. Проблеми чекають і турецьку ліру внаслідок можливого проведення дострокових парламентських виборів у цій країні.

Тісні зовнішньоторговельні зв'язки з Китаєм Замбії можуть торкнутися національної валюти цієї країни - квачу, а зниження валютних резервів негативно позначиться на курсі малайзійського ринггіта, який опустився до мінімального показника за останні 17 років.

Bloomberg також пророкує падіння валюти Гани - седь. В якості причини називається цілий комплекс чинників - падіння цін на нафту, різке зростання інфляції, а також збільшення зовнішнього боргу.

Напередодні курс казахстанського тенге знизився на 26%. На початку торгів у п'ятницю ця валюта лише незначно відіграла свої позиції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!