Втрати світових банків через маніпуляції можуть сягнути 22 мільярди доларів

П'ятниця, 13 липня 2012, 10:38

Сукупні втрати дванадцяти міжнародних банків, що мають відношення до скандалу з маніпулюванням міжбанківськими процентними ставками, включаючи штрафи і збитки для інвесторів і партнерів, можуть перевищити 22 млрд доларів.

Такі дані прогнозують аналітики Morgan Stanley, передає "Інтерфакс" з посиланням на Financial Times.

Як пише газета, проведений експертами Morgan Stanley аналіз показує, що ще одинадцять світових банків, крім Barclays, понесуть покарання в рамках розслідування про маніпулювання LIBOR і іншими ставками міжбанківського ринку.

Раніше повідомлялося, що британський банк Barclays був оштрафований на 453 млн доларів за незаконні маніпуляції зі ставкою LIBOR.

Реклама:

Найбільш значні втрати можуть понести Royal Bank of Scotland Group Plc і Deutsche Bank AG, оскільки ці банки мають найбільші портфелі деривативів, прив'язаних до процентних ставок, повідомило агентство Bloomberg, також пославшись на прогнози Morgan Stanley.

Судові витрати банків, які позначаться на їх показниках в 2013 і 2014 роках, можуть становити від 59 млн доларів для Lloyds Banking Group Plc до 1,04 млрд доларів для Deutsche Bank AG і 1,06 млрд доларів для RBS.

Штрафи більшості банків будуть вищими в порівнянні з Barclays, який отримав 30-відсоткову "знижку" від британського Управління фінансового контролю і нагляду (FSA) за співпрацю з регуляторами, вважають експерти Morgan Stanley.

Лише швейцарський UBS, який також співпрацює зі слідством, буде оштрафований на менш значну суму - близько 250 млн швейцарських франків, прогнозують аналітики.

Штрафи регуляторів можуть скоротити прибутки банків у розрахунку на акцію в 2012 році на 7-12%, судові витрати - на 7% в 2013 і 2014 роках.

Аналіз, проведений Morgan Stanley, який не входить в число банків, що беруть участь у формуванні LIBOR, є поки що найбільш детальною спробою визначити можливі збитки від скандалу з маніпулюванням ставками.

Тим часом американські законодавці намагаються встановити, чи було керівництво Федеральної резервної системи (ФРС) поінформоване про порушення в формуванні LIBOR.

За даними газети The Wall Street Journal, що посилається на офіційні документи, в 2008 році Тімоті Гайтнер, який очолював у той час Федеральний резервний банк (ФРБ) Нью-Йорка, а в даний час займає пост міністра фінансів США, направив службове повідомлення голові Банку Англії Мервіну Кінгу, в якому наголосив на необхідності внесення низки змін у процес формування LIBOR з метою підвищення надійності ставки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: