Рада погодила звільнення від податків операції із золотом за участю НБУ

Середа, 7 грудня 2011, 17:23

Верховна рада ухвалила у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу" - щодо оподаткування операцій з дорогоцінними металами за участю Національного банку.

Як передає УНІАН, за дане рішення проголосували 266 з 298 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Даним законопроектом передбачається звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходи фізичних осіб від проданого Національному банку брухту дорогоцінних металів, а також звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання Національному банку дорогоцінних металів.

Як зазначено у пояснювальній записці, внесення запропонованих законопроектом змін дозволить Національному банку щорічно отримувати близько 1 тонни золота до золотовалютних резервів.

Реклама:

Іншим суттєвим джерелом поповнення золотовалютних резервів може бути налагодження самостійного видобування дорогоцінних металів підприємствами для Національного банку України.

Відповідно, законопроект передбачає звільнення від оподаткування податком на додану вартість послуг, пов’язаних із розвідкою, видобутком, виробництвом та використанням дорогоцінних металів з метою поповнення золотовалютних резервів.

З метою забезпечення компенсації втрат державного бюджету від недонадходження вищезазначених сум податків законопроектом передбачається встановити, що іноземні монети з дорогоцінних металів є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

За даними Національного банку, тільки золотих іноземних монет було ввезено в Україну у 2006 році на суму більше 15 млн гривень, у 2007 році – на суму 15 млн гривень, у 2008 році – більше 23 млн гривень, у 2010 – більше 33 млн гривень. Сума неотриманого державою податку на додану вартість становила близько 18 млн гривень.

З метою забезпечення стабільності грошової одиниці України, підтримки цінової стабільності в державі Національним банком України запроваджуватимуться в обіг боргові зобов’язання власної емісії як додатковий інструмент регулювання грошової маси.

З метою заохочення, насамперед, населення в придбанні таких цінних паперів, законопроектом передбачається звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з борговими зобов’язаннями, емітованими Національним банком України.

Застосування такої пільги зменшить витрати Національного банку за такими фінансовими інструментами.

Водночас, цінова привабливість таких цінних паперів, як результат застосування податкової пільги, дозволить вилучити вільні кошти та спрямувати їх через банківську систему в економіку України. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!