За кордоном працюють близько 3 мільйонів українців

Субота, 17 грудня 2011, 10:32

За кордоном зараз працюють близько 3 мільйонів українських мігрантів.

Про це на прес-конференції у п’ятницю заявила експерт з питань трудової міграції Тетяна Петрова, повідомляє агентство УНІАН.

За її словами, зовнішніми причинами трудової міграції українців є великий ринок праці країн Заходу та Росії, а також приваблива матеріальна оцінка трудової діяльності українських мігрантів.

Серед внутрішніх причин Петрова назвала незадоволений попит на роботу в Україні, а також низький рівень зарплати.

Реклама:

"Мінімальна заробітна плата в нас зараз 130 доларів, середня – 330 доларів. І дуже довго у нас мінімальна зарплата була нижча за прожитковий мінімум", – сказала експерт.

Вона зазначила, що реально кількість безробітних в Україні на сьогодні становить 1,8 млн. осіб або 8,1% від економічно активного населення, а чисельність зайнятого населення – 20,2 млн. осіб.

"Зараз ми маємо додаткове навантаження на ринок праці, яке виштовхує трудових мігрантів за межі України. Це жорстка конкуренція за кожне робоче місце через подовження працездатного віку", – сказала Петрова.

За її словами, 3 млн. українських мігрантів щорічно привозять до України близько 7 млрд. доларів.

"Існує думка, що наші мігранти працюють за кордоном нелегально. Це практично неможливо за тої налагодженої політичної та економісної системи, яка діє за кордоном”, – наголосила Петрова і додала, що понад 50% українців за кордоном працюють на керівних посадах.

Вона також зазначила, що єдиним механізмом регуляції трудової міграції в Україні є ліцензування посередницької діяльності із працевлаштування за кордоном.

Проте за рік через відповідні структури працевлаштовується відносно мало людей – 80-90 тисяч, з яких 80% - моряки.

За словами Петрової, перебування трудових імігрантів в Україні регулюється квотами, які 2011 року встановлені на рівні 7 тисяч осіб.

"Але у межах цієї квоти працевлаштування не здійснюється", – додала вона.

Водночас, існує механізм тимчасового працевлаштування у українських роботодавців поза квотою.

Щорічно у межах цього механізму працевлаштовується 10-15 тисяч іноземців, і зараз спостерігається тенденція до збільшення кількості іноземців, які працюють за цим механізмом.

Петрова виділила країни, які користуються найбільшим попитом серед українських трудових мігранів: Іспанія, Італія, Португалія, Польща, Греція, Туреччина і США.

"У 2010 році 5 тисяч українців стали жителями Сполучених Штатів і поповнили трудовий потенціал", – сказала експерт.

При цьому Петрова наголосила, що лише сильна криза у тих країнах, де працюють українські мігранти, може змусити їх повернутися на Батьківщину.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!