Фінансові реформи

Роман Шпек: Ми два роки оббивали пороги Мінфіну і податкової, щоб банкам дозволили списувати безнадійні кредити

Чи винна Гонтарева? Фактчек брошури Сергія Тарути
Брошура під назвою "Загроза економічній безпеці України", яка здебільшого присвячена голові Нацбанку Валерії Гонтаревій, наробила чимало галасу. Чи все, написане в ній, відповідає дійсності?
Фінансисти вимагають реформ
Бюджет наступного 2017 року будується на розрахунку того, що темп реформ буде пришвидшено. Без цього також неможлива подальша співпраця з МВФ. На остаточне рішення щодо виділення третього траншу, ми очікували понад рік. З $17,5 млрд, затверджених в березні 2015 року, на сьогодні Україна отримала лише $7,5 млрд. Перспектива отримання четвертого траншу, який мав надійти ще в минулому році, незрозуміла.
Роман Шпек: Влада подібна людині, яка хоче позичити грошей, але не знає, як буде їх повертати
Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек про перспективи отримання третього траншу від МВФ, а також результати роботи законотворців та взаємовідносини з міжнародними фінансовими установами. "Однозначно можна сказати, хоча це й неприємно, – до України нема довіри у кредиторів", - вважає він.
Справа не в грошах. Ризик неповернення кредитів стримує фінансування бізнесу
Номінальна заборгованість компаній перед банками становить 819 млрд. грн чи близько 41% ВВП. Це рекордний показник з-поміж усіх держав Європи. Попри надлишкову гривневу ліквідність, банки не поспішають відновлювати повноцінне кредитування бізнесу і населення.
"Зарплатне рабство": захист споживачів чи новий ризик для банків?
Останні два роки банківський ринок України зазнав значних трансформацій. З ринку зникло більше 70 банків. Фінансову кризу на собі відчули усі банківські установи, але не всі дійшли до фінішної.