Еміграція "мізків" коштує Україні мільярд щороку

П'ятниця, 18 лютого 2011, 20:30

У той час, як в Росії працюють 3,5 млн. українців, росіяни посіли перше місце серед іноземців, які 2010 року переїхали в Україну на постійне місце проживання.

Україна замикає десятку країн, які приймають значну кількість іноземців на постійне місце проживання, пише ВВС.

Минулого року до України, зокрема, з Росії приїхало майже 15 тисяч осіб. На другому місці серед мігрантів, що приїздять до України - молдавани, і третьому - турки.

Ті, хто приїздить з Росії, переважно, роблять це завдяки процесу, започаткованому ще за Радянського Союзу, - повернення на історичну батьківщину і возз'єднання сімей.

Реклама:

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко каже, що українська влада не має стратегії своїх дій стосовно мігрантів, і всі процеси відбуваються стихійно:

"Не має якихось підходів, як це в Європі, чи США, коли є чіткі критерії, які мігранти більш потрібні, від яких потрібно захищатися. В Україні цілісної картини влада не має. Це є найбільшою проблемою. Іміграція є стихійною. Це може закласти серйозні проблеми у майбутньому".

Водночас, на тлі зменшення українського населення, міграція в країну, на думку експертів, викликає певну стурбованість.

Вони вважають, що коли не налагодити заходи щодо адаптації або асиміляції приїжджих в Україну іноземців, існує, зокрема, ризик зіштовхнутися із змінами у складі населення.

З такими ризиками, нагадує експерт Андрій Биченко, вже мають справу Німеччина і Франція:

"Україна, як менш потужна держава, з меншими економічними, а відтак, і іншими можливостями, вона також може зіштовхнутися з цими проблемами, і зіштовхнеться, коли мігранти за кінцеву мету будуть мати Україну, а не розглядатимуть цю державу, як транспортний коридор до Європи".

У той час, як росіяни їдуть в Україну, в самій Росії, яка також потерпає від притоку мігрантів, ще 2006 року була ухвалена державна програма сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, які проживають за кордоном.

Проте, аналітики твердять, що ця програма не надто успішна.

Представниця Департаменту праці і зайнятості Кемеровської області Росії Людмила Сивих із колегами побувала в Чернігівській області.

Вона каже, що до Кемеровської області росіяни з України майже не повертаються:

"З України практично ніхто...Здається дві сім'ї. Зараз точно не можу вам сказати. Зовсім небагато. Всього переїхало 16 сімей. Багато з Азербайджану, Вірменії, Казахстану. Тому ми приїхали в Україну, аби розказати, що існує така можливість переселення в Кемеровську область".

Разом з тим, за даними статистики, Україну за останній час полишило 15% працездатного населення.

Втрати Києва від відтоку спеціалістів, за підрахунками експертів, складають приблизно 1 мільярд доларів щороку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!