СПЕЦПРОЄКТ

Жити далі

За підтримки Європейського союзу

Про проєкт "Жити далі"

Подолання наслідків конфлікту на Сході України та підтримка внутрішньо переміщених осіб залишаються у пріоритеті роботи ЄС в Україні. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України — один із прикладів такої допомоги. 

Це 200 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на ремонт і відновлення ключових закладів муніципальної та соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, дитсадків, адміністративних та громадських будівель. 244 об’єкти у Донецькій, Луганській, а також Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Київській, Полтавській та Херсонській областях отримають нове життя. 

Спецпроєкт "Жити далі" на конкретних прикладах демонструє, як оновлюється інфраструктура у Донецькій області, а разом із нею – покращується життя місцевих жителів. Адже Надзвичайна кредитна програма для відновлення України – це довгострокова інвестиція в добробут українців. 

Сайт ЄІБ (сторінка країни)

Сторінка Програми

*Надзвичайна кредитна програма для відновлення України – реалізується у співпраці з урядом України та завдяки грантам ЄС і Трастового фонду технічної допомоги Східного партнерства (EPTATF). Програму виконує Міністерство розвитку громад та територій України. ПРООН допомагає контролювати виконання Програми.

Від зрешечених стін до нового життя: як ЄІБ допомагає відновлювати Бахмут та Маріуполь

З 2014 року Бахмут та Маріуполь потерпають від воєнних дій. Травматичні події залишили сліди не лише у спогадах мешканців, а й на фасадах міських будівель.

Як модернізація лікарень Донеччини від ЄІБ допомагає в боротьбі з COVID-19

Пандемія COVID-19 змусила лікарів працювати понаднормово. Не секрет, що не всі лікарні були до цього готові. Старі будівлі з протягами та оснащення, яке давно потребувало заміни, – у таких реаліях опинилися лікарі на передовій боротьби з недугом. Донецька область до того ж ще не оговталася від війни.

Нове дитинство: як ЄІБ допомагає реконструювати дитячі садки на сході

Дитинство впливає на подальше життя кожної людини. Проте що робити тим, чиє дитинство проходить у безпосередній близькості до зони воєнного конфлікту?

Від руїн до центру життя: як Європейський інвестиційний банк допомагає відновлювати школи Краматорська

Уже понад шість років центром Донецької області та центром життя донеччан є Краматорськ. У 2014 році місто три місяці було окуповане, проте наслідки руйнувань ліквідовують досі. Школи є одними з опорних пунктів у кожному місті. Саме вони зазнали значних руйнувань від збройного конфлікту на Донбасі загалом і в Краматорську зокрема.

Як ЄІБ та ЄС допомагають відновлювати інфраструктурні об'єкти, які постраждали на сході України

Події 2014 року на сході України змінили життя мільйонів людей. Комусь довелося покинути домівку назавжди. Інші намагаються будувати нове життя.