"УкрГаз-Енерго" підозрює "Нафтогаз" в "нещирості"

Понеділок, 18 травня 2009, 19:15

Спільне підприємство ЗАО "УкрГаз-Енерго" заявляє, що влада намагається засекретити судовий процес над компанією для незаконного заволодіння її майном.

Про це агентству "УНІАН" повідомили в прес-службі ЗАТ "УкрГаз-Енерго".

У повідомленні наголошується, що під час минулого судового засідання представники НАК "Нафтогаз України" подали клопотання про слухання судової справи з ліквідації "УкрГаз-Енерго" в закритому режимі.

"Вважаємо, що це чергове свідоцтво рейдерских методів, які використовуються проти компанії для незаконного заволодіння її майном. З іншого боку, така позиція прямо вказує на слабкість правових аргументів для ліквідації нашого спільного підприємства в судовому порядку", - говориться в повідомленні.

Реклама:

Компанія зазначає, що, очевидно, що "Нафтогаз" робить все, щоб до участі в судовій справі не були допущені інші власники компанії, тобто, RosUkrEnergo AG, а, отже - і ВАТ "Газпром".

"Конкретна мета таких дій - створити перешкоди для подальшого розгляду судової справи в міжнародних інстанціях, де неможливо застосувати адміністративний тиск", - вважають в компанії.

У повідомленні наголошується, що представники НАКу кулуарно, рейдерським шляхом через механізм ліквідації намагаються легалізувати незаконні операції з майном спільного підприємства. В першу чергу, не повернути близько 1 млрд. грн. прострочених платежів за спожитий газ.

В черговий раз компанія закликає представників уряду і НАК "Нафтогаз України" не спекулювати на темі виплати дивідендів від діяльності спільного підприємства.

"Ще на початку 2008 року за сумнівною схемою, легалізованою розпорядженням Кабінету міністрів України від 22 лютого 2008 р. №336-р, "Нафтогаз України" вирахував суму дивідендів зі своєї заборгованості за поставлений газ. Таким чином, були грубо порушені норми ряду законів України. Загальні збори акціонерів спільного підприємства ще 2007 року ухвалили рішення про виплату дивідендів тільки у разі повного погашення боргів НАК, які досі не сплачені і постійно зростають", - говориться в повідомленні.

Також у повідомленні зазначається, що компанія сподівається на справедливе неупереджене судове рішення у справі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!