Експерти кажуть, що в "РосУкрЕнерго" штучно створили кризу

Четвер, 1 листопада 2007, 10:23

Колишній економічний радник Владіміра Путіна, а нині експерт Інституту Катона Андрій Ілларіонов вважає, що ситуація з боргом "РосУкрЕнерго" перед Росією за поставлений газ взагалі не має стосунку до України.

Про це він заявив під час дискусії експертів із Росії, що відбулася в Гудзонівському інституті, повідомляє "Голоc Амepики".

"Ситуація безглузда, оскільки "РосУкрЕнерго" є філіалом "Газпрому". Його контролюють особи, котрі мають стосунок до "Газпрому" як із російського, так і з українського боку. Тому в даному випадку публічна заява про те, що "РосУкрЕнерго" заборгувало перед "Газпромом" означає, що дочірне підприємство щось не перерахувало за внутрішніми рахунками головній компанії", - заявив Ілларіонов.

"Яке відношення до цього має Україна, я, чесно кажучи, не розумію. Це стосується деяких осіб у компанії, які штучно створили дану ситуацію, а потім намагалися використати її з метою досягнення певних політичних дивідендів", - додав він.

Реклама:

Ілларіонов звернув увагу на час, коли стало відомо про борг:

"Звичайно, це не випадково, що повідомлення про неефективну роботу "РосУкрЕнерго", яка ні для кого не була таємницею, з’явилося негайно після парламентських виборів в Україні. Можна сказати, це було маленьке привітання від людей, які керують "Газпромом" зростаючій та міцніючій українській демократії".

Директор Євразійських досліджень Гудзонівського інституту Зейно Баран, у свою чергу, пов’язала оголошення інформації про борг понад мільярд доларів із перспективами лідера БЮТ Юлії Тимошенко стати прем’єром.

"Тимошенко заявила, що необхідно позбавитися посередника у постачанні газу. І справді, я не бачу жодних причин, чому "РосУкрЕнерго" чи інші компанії мають бути залучені. Вони не мають нічого. "Газпром" має газ і Україна може його купити. Це всього лише шлях отримати гроші дуже непрозорим чином", - сказала вона.

Баран наголосила, що "ми навіть не знаємо всіх акціонерів "РосУкрЕнерго", а ті, кого ми знаємо, створюють не дуже привабливу картинку".

"Шлях, яким цей борг був накопичений, коли українська громадськість навіть нічого про це не знала, в умовах повної непрозорості, – все це було зроблено з метою збанкрутувати Україну, щоб Україна віддала "Газпрому" свою інфраструктуру та газові сховища", - наголосила директор Євразійських досліджень Гудзонівського інституту.

Як відомо, у середу "РосУкрЕнерго" повідомила, що Україна повністю розрахувалася з "Газпромом" за поставлений в 2007-му році газ.

2 жовтня "Газпром" попередив про можливе припинення поставок газу через борг України. Українські й російські чиновники домовилися, що борг погасять до 1 листопада поточного року.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!