Білорусь пропонує Росії газопровід в обхід України

Понеділок, 29 жовтня 2007, 10:33 -

Уряд Білорусії направив Росії офіційну пропозицію побудувати газопровід "Ямал-Європа-2" в обхід України.

Міністр енергетики Білорусії Олександр Озерець у п'ятницю повідомив, що підготовлено звернення до голови уряду Росії, у якому російській стороні пропонують розглянути проект будівництва другої нитки газопроводу "Ямал-Європа".

Він підкреслив, що потужність цього газопроводу може дорівнювати пропускній здатності першої нитки газопроводу "Nord Stream" (27,5 млрд кубометрів) і "у будь-якому випадку він буде дешевшим", пише Коммерсант-Україна.

За словами заступника генерального директора, головного інженера "Белтрансгазу" Цвєтомира Сорохана, будівництво газопроводу "Ямал-Європа-2" можна провести в два етапи: побудувати нитку від компресорної станції "Несвіж" у Мінській області до кордону з Польщею, а потім – від Несвіжа до Торжка.

Реклама:

У "Газпромі" виданню в неділю розповіли, що ніяких пропозицій про будівництво "Ямал-Європа-2" не отримували.

"Для ухвалення позитивного рішення потрібно, щоб зросло споживання газу в Польщі. У будь-якому випадку Росія не зможе прийняти рішення щодо "Ямал-Європи-2" раніше, ніж у 2009 році", - каже прес-секретар голови "Газпрому" Сергій Купріянов.

У пропозиціях ЄС із енергополітики від 19 вересня сказано, що компанії не можуть одночасно контролювати розподільчі трубопроводи і продавати газ кінцевим споживачам.

Утім, у "Газпромі" вже знайшли, як використати пропозицію Білорусії, відзначає видання.

"Білоруська пропозиція призведе до зниження транзиту газу через територію України на 10-15 млрд кубометрів. Єдина причина, з якої цей проект може бути неактуальним, – це передача української газотранспортної системи (ГТС) в управління створеному ще в 2001 році консорціуму", - розповіло високопоставлене джерело в компанії.

Співрозмовник видання підкреслив, що дану позицію донесуть до українського уряду під час наступного раунду переговорів щодо ціни на газ.

Позиція "Газпрому" знаходить підтримку й у країнах Євросоюзу. У четвер у Брюсселі відбулося чергове засідання координаційної групи ЄС із питань газу. На нього були запрошені представники України і Росії для обговорення питання "подальшого співробітництва між ЄС, Україною і Росією щодо постачань і транспортування природного газу в ЄС".

У ході засідання єврокомісар з енергетики Андріс Пієбалгс запропонував Україні знову повернутися до питання спільного інвестування в українську ГТС.

Цього року транзит російського газу через Білорусію вже перевищив контрактні показники на 2,7 млрд кубометрів і за підсумками року може становити 47 млрд кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: