Скільки коштує розмитнення авто за новим законом. Калькулятор

Скільки коштує розмитнення авто за новим законом. Калькулятор

Після набуття чинності законами про "євробляхи" ажіотаж навколо цієї теми не вщухає. ЕП розробила калькулятор, який порахує, скільки податків треба заплатити за розмитнення імпортного авто.
Середа, 28 листопада 2018, 08:00

Розмитнення авто. Які податки треба сплатити?

Щоб завезти іномарку в Україну, треба сплатити акциз, який розраховується за новими правилами, ПДВ (20% від суми, яка включає задекларовану вартість авто + мито + акциз), ввізне мито (5-10% від вартості) і збір до Пенсійного фонду (3-5%).

Все, крім акцизу, розраховується від вартості авто, яка повинна бути вказана в договорі купівлі-продажу (так звана купча). Якщо митник вирішить, що вартість занижена, він має право перевірити це у спеціальних базах. До уваги будуть братися вік транспортного засобу, його стан та комплектація.

Вартість розмитнення автомобіля

При ввезені автомобілів в Україну або легалезації незаконно ввезених авто з 24 листопада 2018 року

Інформація про транспортний засіб:


Податки і збори:
Ввізне мито:
Акцизний податок:
ПДВ:
Збір до Пенсійного фонду:
Разом:

Акцизний податок із коефіцієнтом 0,5*:
Всі податки і збори з пільговим акцизом*:

* ставки акцизного податку розраховуються із застосуванням коефіцієнта 0,5 у перші 90 днів з моменту набуття законом чинності.

** для визначення групи автомобілів за критерієм вартості для обчислення ставки збору до Пенсійного фонду використовується курс гривні до євро 31,62.

*** під час першої реєстрації автомобіля необхідно також оплатити вартість державного номера і бланків, а також вартість послуги реєстра.

Що треба зробити перед розмитненням

Перш за все — навести лад з документами. Для цього необхідно знайти реального власника або представника компанії, на яку оформлене авто.

Машину треба зняти з реєстрації та оформити договір купівлі-продажу. У договорі повинна бути вказана вартість, з якої розраховуватимуться податки. З цими документами слід в'їхати в Україну в режимі імпорту.

Коли "власників" авто з єврономерами будуть штрафувати

Адаптаційний період, протягом якого українці матимуть право зареєструвати транспортні засоби за українським законодавством, становить 180 днів. Якщо хтось не встигне, він буде оштрафований за порушення митних правил.

Чи треба вивозити "євробляху" за кордон

Якщо є всі документи, то процедури можна пройти і в Україні. Постачальник авто може змінити будь-який режим на режим імпорту і розмитнити авто на будь-якій з 27 внутрішніх митниць. Однак це може зробити тільки той, хто ввозив машину.

Чи скасована екологічна норма "Євро 5"

Так. Українці можуть ввезти транспортний засіб будь-якого віку, але акцизний податок на старі авто буде вищий через віковий коефіцієнт.

Реєструвати "євробляхи" будуть цілодобово

У Міністерстві внутрішніх справ запевняють, що його сервісні центри готові реєструвати розмитнені авто з європейською реєстрацією у цілодобовому режимі.

 

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства авто з єврономерами.

З цього дня кожен власник машини з європейською реєстрацією може розмитнити транспортний засіб за новим законом. Якщо він встигне легалізувати машину протягом пільгових 90 днів, то отримає 50% знижки на акциз.

Скільки і яких податків повинен заплатити автовласник залежно від віку транспортного засобу, його вартості та обсягу двигуна?

Реклама: