Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

НБУ "надрукував" ще 15 мільярдів гривень для уряду

Вівторок, 6 вересня 2022, 21:59 -

Національний банк провів емісію додаткових 15 млрд грн на початку вересня шляхом викупу державних облігацій.

Про це йдеться у даних Національного банку.

Так, наразі портфель ОВДП Нацбанку становить 604,57 млрд грн проти 589,57 млрд грн станом на понеділок. Це свідчить про викуп регулятором держоблігацій у вівторок на суму 15 млрд грн.

Як у серпні, так і у липні регулятор проводив емісію гривні у значно менших обсягах, ніж у перші місяці повномасштабної війни. Наприклад, у червні НБУ "надрукував" понад 100 млрд грн, а у квітні-травні – по 50 млрд грн. У липні-серпні обсяги впали до 30 млрд грн завдяки значним надходженням фінансової допомоги від країн-партнерок.

Реклама:

Натомість залучати кошти на внутрішньому ринку уряду стає дедалі складніше. Після останнього рекордно малого аукціону з продажу військових облігацій у серпні, з якого до бюджету надійшло заледве 70 млн грн, 6 вересня Мінфіну вдалося залучити ще менше – лише 47 млн грн.

Читайте також: Фінансова допомога від міжнародних партнерів: скільки Україна отримала на 1 вересня

Нагадуємо

Українська економіка не здатна профінансувати війну самостійно: падіння ВВП на третину у 2022 року згідно прогнозу НБУ неминуче тягне за собою значне падіння податкових надходжень до бюджету. За цих умов уряд має два реалістичні шляхи наповнення бюджету: іноземна допомога чи друк коштів. 

Реклама:

Із початком великої війни уряд прийняв рішення здійснити державні внутрішні запозичення на суму 400 млрд грн шляхом поетапного випуску військових облігацій, покупцем яких виступить Національний банк. З того моменту Нацбанк "надрукував" вже 285 млрд гривень.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: