Рада схвалила закон про "митний безвіз"

Понеділок, 15 серпня 2022, 14:56 -
 
unsplash

Верховна Рада на засіданні у понеділок підтримала в цілому закон, який запроваджує необхідні зміни для укладання "митного безвізу" з Євросоюзом.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Ради з питань податкової політики Ярослав Железняк.

Так, законом №7420 передбачається приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). Раніше повідомлялося, що в уряді очікують міжнародного застосування Конвенції наприкінці цього року. При цьому сам "митний безвіз" планується підписати протягом літа.

"Митний безвіз" дозволить українському бізнесу користуватися такими спрощеннями:

Реклама:
  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).
  • авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

На початку липня Україну запросили до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS), або "митного безвізу" – для приєднання парламент повинен був схвалити в цілому відповідний закон.

Нагадуємо:

Україна вже майже виконала пʼять запланованих "безвізів", причому енергетичний та торговельний вже виконано, до кінця місяця очікується транспортний, а митний – протягом літа.

Реклама:

Верховна Рада 21 червня у першому читанні підтримала законопроєкт змін до Митного кодексу, що є необхідним для укладання "митного безвізу" з Євросоюзом.

Реклама: