У Кремлі прокоментували виплату боргів рублями: штучна дефолтна ситуація

Середа, 6 квітня 2022, 14:23 -

Прес-секретар президента РФ прокоментував ситуацію з оплатою зовнішнього боргу країни, яку місцевий Мінфін провів у рублях.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Він знову поскаржився на заморожені резерви центробанку і знову сказав що оплата в рублях - це відповідь на такі дії заходу.

І тому він вважає, що "ніяких підстав для реального дефолту немає", однак у зв'язку з ситуацією, що склалася, "теоретично, звичайно, може бути організована якась дефолтна ситуація, але це суто штучна дефолтна ситуація", - резюмував він.

Реклама:

Нагадуємо:

Мінфін Росії переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах, що може означати дефолт.

Зовнішній борг РФ та її компаній сягає 150 млрд доларів. При цьому виплатити їх для країни проблематично – Західні санкції заморозили 350 млрд доларів її золотовалютних резервів, що становить близько 60% їхнього обсягу.

Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказувлаи на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.

Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.

Востаннє РФ оголошувала дефолт у 1998 році, який запустив спіраль швидкої інфляції, девальвації рубля та фінансова ізоляції на міжнародних ринках. Проте тоді країні не вдалося виплатити внутрішні борги, а останній пропуск виплат за зовнішнім був у 1917 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: