Україна спрямовує 17 мільярдів на гарантії безпеки польотів

Неділя, 13 лютого 2022, 21:07 -
 
getty images

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні перерозподілив 16,6 млрд грн на гарантування безпеки польотів в умовах військових навчань РФ у Чорному морі.

Про це відомо з розпорядження КМУ, прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Суму у 16,6 млрд грн виділять Міністерству інфраструктури для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, лізингових компаній та авіаперевізників.

Так, уряд збільшив видатки резервного фонду та зменшив на видатки за статтею обслуговування державного боргу на однакову суму – 16,6 млрд грн.

Реклама:

У розпорядженні йдеться про те, що кошти знаходитимуться на ескроу-рахунках Мінінфраструктури, аби гарантувати безпеку польотів на території України з 14 лютого і до "врегулювання зовнішньополітичних загроз".

Тепер Мінінфраструктури повинно затвердити перелік повітряних суден, на які поширюватиметься надання держгарантій. Після врегулювання загроз, невикористані кошти спрямують на відновлення обсягів резервного фонду бюджету.

Міністерству фінансів доручено забезпечити погодження перерозподілу видатків з бюджетним комітетом Верховної Ради  та внести відповідні зміни до розпису бюджету.

Доповнено 22.35: Бюджетний комітет одноголосно підтримав перерозподіл 16,6 млрд грн на гарантії авіаперевізникам, повідомив нардеп Олександр Горенюк.

Раніше в Офісі президента заявляли, що рішення дозволить надалі виконувати рейси в Україну та з України.

Нагадуємо:

З 14 лютого і до кінця 19 лютого Російська Федерація проводить там військові навчання. Як наслідок, прохід суден до українських портів у Чорному морі буде заблоковано.

Міжнародні страхові компанії, які займаються страхуванням авіаперевезень, з понеділка, 14 лютого, припиняють страхувати літаки для польотів над Україною через високі ризики бойових дій – відтак авіакомпанії вимушені припинити польоти.

Крім того, Украерорух попередив авіакомпанії про потенційно небезпечну зону у повітряному просторі над Чорним морем. 

Низка авіакомпаній вже або припинила продаж квитків, або скасувала рейси. Серед них – KLM, SkyUp, Ryanair.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: