Фінансову підтримку бізнесу можуть відновити, але сума буде менше 8 тисяч – ОП

П'ятниця, 29 жовтня 2021, 16:50
 
Unsplash

В Офісі президента розглядають можливість відновити фінансову підтримку бізнесу під час жорсткого локдауну, проте сума може бути нижчою за 8 тис грн, які виплачувались минулої весни.

Про це у коментарі "Інтерфакс-Україна" сказав радник президента Олег Устенко.

"Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані", - заявив Устенко.

"Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією до колишньої президентської ініціативи, згідно з якою підприємці в "червоних" зонах могли отримати по 8 тис грн", - додав він.

При цьому обсяги такої допомоги цього разу будуть меншими, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян, підкреслив радник Зеленського.

Устенко вважає, що бізнес адаптувався до нових умов роботи, до того ж, навіть у "червоних" зонах він не буде повністю закритий.

"Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається", - додав радник президента.

"Локдаун не пройде безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів.

По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати - є деяка кілька вакцинованих, є той самий досвід", - резюмував Устенко.

Читайте також: Рік – плюс, ФОП – мінус: як малий бізнес пережив перший рік карантину

Три горішки від Зеленського: як президент пропонує рятувати український бізнес

Нагадаємо:

У червні Пенсійний фонд завершив виплату фінансової допомоги у розмірі 8 тис грн ФОПам - у 2021 році успішно подали 337 946 заявок, за якими виплатили 2,7 млрд грн.

Повідомлялось, що ФОПам і працівникам малих підприємств, діяльність яких постраждала від запровадження карантинних обмежень у квітні цього року, вже здійснили виплату держдопомоги у розмірі 8 тис грн на суму 1,4 млрд грн.

Кабмін своєю постановою затвердив перелік видів економічної діяльності, за якою ФОПи і наймані працівники у "червоних" зонах карантину можуть претендувати на отримання держдопомоги.

9 квітня набув чинності закон про надання держдопомоги у розмірі 8 тис грн підприємцям та найманим працівникам, які зупинили свою діяльність через обмеження в "червоних" зонах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!