У Мінцифрі запевняють, що "Дія City" збільшить зарплати в IT-індустрії

Вівторок, 6 квітня 2021, 15:25
 

У Мінцифрі заявляють, що запуск "Дія City" дасть поштовх IT-галузі та збільшить зарплати в індустрії.

Про це заявив міністр цифорової трансформації Михайло Федоров, передає прес-служба відомства.

"Середня заробітна плата в інформаційно-комунікаційних технологіях України становить близько 606 євро, згідно зі звітом Emerging Europe IT Landscape Report. Це менше, ніж заробляють ІТ-спеціалісти в інших країнах.

Запуск Дія City дасть поштовх усій галузі: світові компанії змагатимуться на ринку праці за українських спеціалістів, зменшиться податкове навантаження - й зарплати виростуть", - йдеться у повідомленні.

"Дія City - це абсолютно прозорий правовий режим для айтішників із найкращою податковою системою у світі. Його мета - показати, як може розвиватися держава, якщо знизити податки для IT-бізнесу в 5 разів і дати людям можливість працювати "в білу", - сказав Федоров

"Запуск Дія City та зменшення податкового навантаження дозволить компаніям витрачати більше коштів на заробітні плати.

У Дія City буде запроваджено ще одну форму взаємодії зі спеціалістами - укладання гіг-контрактів. Вони дадуть працівникам переваги фрилансу, а також додаткові соціальні гарантії: оплачувана відпустка мінімум 17 робочих днів, лікарняні, декретна відпустка на мінімум 70 днів, дотримання прав фахівця при звільненні, неможливість накладання матеріальних штрафів або зменшення розміру винагороди гіг-спеціаліста", - додали у Мінцифрі.

У міністерстві додали, що їхня мета -  запустити проєкт Дія City до кінця 2021 року.

"Наступний важливий крок - прийняття законопроєктів про Дія City.

Протягом останніх пів року ми опрацьовували їх з представниками галузі, обговорювали та знаходили компромісні варіанти. Законопроєкт 4303 наразі зареєстрований і зараз у публічному доступі, де кожен може його прочитати. Ми отримали 313 правок від представників ІТ-галузі, з них більше 70% прийняли", - заявили у Мінцифрі.

Дія Сity - спеціальний правовий режим стимулювання розвитку цифрової економіки, який запроваджуватиметься терміном на 15 років та поширюватиметься на всю територію України. Вступ до Дія Сity буде добровільним.

Читайте також: ІТ-індустрію переведуть на спецрежим: що в новій версії "Дія City" та як це може змінити ринок

Нагадаємо:

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації вирішив направити на розгляд парламенту проєкт ЗУ №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки України" (про Дія City) у новій редакції.

Спеціальний правовий режим "Дія City" допоможе збільшити доходи від IT з 6 мільярдів до 16,5 мільярда доларів до 2025 року, а кількість працівників – з 200 тисяч до 450 тисяч, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"