Шмигаль про накопичувальну пенсійну систему: Найближчим часом очікуємо на ухвалення закону

Середа, 3 березня 2021, 13:45
 

У питанні накопичувальної пенсійної системи залишилось фіналізувати деякі питання на рівні профільного комітету Ради, найближчим часом очікують на ухвалення компромісного закону.

Про це під час засідання уряду заявив прем'єр Денис Шмигаль.

"Довгий час в Україні тривали розмови про запуск накопичувальної пенсійної системи. І, на жаль, весь час це питання відкладали. Наш уряд спільно з Мінсоцполітики розробив стратегію введення накопичувальної пенсійної системи.

Зараз залишилось фіналізувати деякі питання на рівні профільного комітету Верховної Ради і вже найближчим часом очікуємо на ухвалення консенсусного та компромісного закону у Раді", - сказав Шмигаль.

Нагадаємо:

Прем'єр Денис Шмигаль розраховує, що закон про введення в Україні накопичувального рівня пенсійної системи приймуть уже у 2021 році.

Раніше Шмигаль допускав запровадження накопичувального рівня пенсійного системи до 2021 року.

У листопаді 2020 року уряд схвалив законопроєкт із впровадження професійної накопичувальної системи для зайнятих на ризикових професіях осіб. Наразі це стосуватиметься осіб молодше 35 років.

Раніше голова комітету ВРУ з питань соцполітики Галина Третьякова говорила, що законопроєкт №2683 про введення загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення необхідно прийняти в 2021 році, щоб відповідну модель можна було впровадити з 2023 року.

Глава комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що для фінансування накопичувальних пенсій буде використовуватися частина з податків ЄСВ і ПДФО.

Наприкінці лютого 2019 року представники громадських організацій і недержавних пенсійних фондів зажадали від Кабміну посприяти впровадженню накопичувального рівня пенсійної системи з 2020 року і висловили побоювання, що другий етап пенсійної реформи буде відкладено на невизначений час.

У кінці грудня 2018 року через Меморандум про економічну і фінансову політику стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by співпраці з МВФ припинить введення другого рівня пенсійної системи.

Детальніше про введення накопичувального рівня пенсійної системи читайте у статті Економічної правди.

Рекомендуємо почитати: Cьогоднішнім днем. Чому молоді українці залишаться без пенсії

Пенсії на які ми (не) заслуговуємо: чи світить міленіалам старість в достатку

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"