АРМА оголосило конкурс на розпорядника "труби Медведчука"

Четвер, 25 березня 2021, 17:55
 

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило про початок конкурсу на управителя для частини нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", яку у лютому арештував ВАКС, готовність вже висловив Нафтогаз.

Про це повідомляє АРМА на Урядовому порталі, Андрій Коболєв в етері 5 каналу.

З огляду на те, що об’єкт є стратегічним, до учасників конкурсу застосовуватимуться додаткові вимоги. Так, вони мають мати ліцензію на провадження діяльності "з транспортування нафти і нафтопродуктів магістральним трубопроводом на території України", як зазначив очільник агентства Віталій Сигидин.

Також учасники мають провадити відповідну діяльність щонайменше 5 років. 

Повідомляється, що конкурс відбудеться за право управляти об’єктами нерухомого майна, будівлями та спорудами, технологічними об’єктами та лінійними ділянками, безпосередньо задіяними у забезпеченні діяльності нафтопроводу, який пролягає територією Закарпатської, Львівської, Рівненської та Житомирської областей.

АРМА прийматиме документи для участі у конкурсі до 9 квітня включно.

Також в етері 5 каналу очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що "чекають на рішення АРМА" та готові як група забезпечити "його прозору та ефективну експлуатацію".

Він додав, що стан об’єкту "нормальний", за результатами проведеної інвентаризації. Водночас, "об’єкт непростий та вимагає посиленої уваги правоохоронців", аби убезпечить його від можливої контрабанди дизелю. За словами Коболєва, у минулому вона могла мати місце.

"Ми зможемо повернути нафтопровід в нормальну роботу, але не раніше, ніж АРМА закінчить конкурс і визначить переможця", – підсумував він.

Довідка:

Трубопроводи "Самара-Західний напрямок" та "Грозний - Армавір - Трудова" були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися у загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності на підставі правонаступництва він мав перейти у власність держави Україна.

Проте посадові особи "дочки" російської компанії "Транснафтопродукт", "Прикарпатзахідтранс", трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів. Протяжність нафтопродуктопроводів становить 1433 км.

Нагадаємо:

"Дочка" Нафтогазу АТ "Укртранснафта" приймає на тимчасове відповідальне зберігання частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок".

Суд визначив, що, до обрання управителя майном за результатами конкурсу АРМА, воно перебуватиме на відповідальному зберіганні Укртранснафти.

НАК "Нафтогаз України" як єдиний акціонер АТ "Укртранснафти" надала товариству дозвіл на прийняття нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок" на тимчасове зберігання без права користування.

На засіданні 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення вжити "невідкладних заходів" для повернення нафтопродуктопроводів "Самара – Західний напрямок" та "Грозний - Армавір - Трудова" у власність України.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"