У Фонді держмайна розповіли, які об'єкти першими підуть на велику приватизацію

Середа, 24 березня 2021, 13:50
 

Першими на велику приватизацію мають піти ОГХК, завод "Більшовик", готель "Президент Готель" та 6 державних обленерго.

Про це заявив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко в інтерв'ю DW.

За  його словами, приватизація "має відбуватися не заради приватизації, основна мета - позбутися нестратегічних непрофільних активів, які у великій кількості залишилися в Україні".

"Ми, може, остання країна Європи, яка не завершила приватизацію. Якщо в Польщі колись було 8500 державних компаній, то вони залишили 55.

Основна суть - припинити сидіти на яйцях, які не можеш добре доглянути, а, передавши їх інвестору, залучити в ці об'єкти інвестиції. І українські, і міжнародні. Ми закликаємо і німецький бізнес.

Якщо в країнах Західної Європи небагато у що можна інвестувати з високою очікуваною прибутковістю, то в Україні ще можна знайти цікаві об'єкти, які обіцяють високі прибутки", - підкреслив Сенниченко.

Він додав, що треба зважати на ризик регуляторного середовища, недостатньо реформовану судову систему.

"В Україні на сьогодні 3600 держпідприємств, якими управляють 96 різних органів. Близько 1000 підприємств потрібно передати на приватизацію. Ми демонополізуємо спиртову галузь, це й невеличкі готелі, а також працюючі підприємства, які входять до об'єктів великої приватизації, яку ми хочемо запустити цього року.

І чим довше Україна тягне, тим гіршим стає стан цих підприємств. Ми очікуємо від Верховної Ради в цьому або наступному місяці закону, який розблокує велику приватизацію", - додав він.

На питання, які об'єкти мають першими піти на приватизацію, Сенниченко відповів, що першою буде "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" - один із найбільших виробників титану в світі.

"Стартова ціна буде близько трьох-чотирьох мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів.

Також на приватизацію піде завод "Більшовик" у Києві, від якого, по суті, лишилася лише територія. Це буде продаж об'єкта під real estate development. Наступний - готель "Президент Готель". Крім того, ми будемо виставляти останні шість державних обленерго", - розповів голова ФДМ.

За його словами, "Державну продовольчо-зернову корпорацію" так і не передали на приватизацію.

"Поки нам не передали "Державну продовольчо-зернову корпорацію", ми не можемо діяти. При цьому активним має бути і сам бізнес, аби держава побачила зацікавленість у купівлі того чи іншого підприємства", - пояснив Сенниченко.

На питання про анонсовані РНБО заходи щодо повернення "Мотор Січі" у державну власність, голова Фонду держмайна заявив, що потрібно дивитися на юридичне підґрунтя подібних рішень, яка їхня мета - політична чи економічна.

"Якщо говорити в теорії, то приклади націоналізації в історії були. Навіть у Великобританії колись націоналізували сталеливарну галузь. Але потрібно дивитися на юридичне підґрунтя подібних рішень, яка їхня мета - політична чи економічна. Я не хотів би давати висновок з цього питання", - резюмував він.

Нагадаємо:

Рада на засіданні 4 лютого підтримала за основу законопроєкт щодо розблокування аукціонів великої приватизації, які зупинили через пандемію коронавірусу.

У березні 2020 року повідомлялось, що Україна тимчасово відмовиться від виставлення на конкурси об'єктів великої приватизації до стабілізації ситуації на світових ринках.

Проте у грудні Кабмін підтримав проєкт закону про повернення аукціонів на продаж об’єктів великої приватизації, що були призупинені через пандемію.

Календар приватизації Фонду держмайна на 2021 рік зазначає понад 500 об’єктів, з яких 53 - перспективні об'єкти великої та середньої приватизації.

Дохід від приватизації у 2020 році становив 2,5 мільярда гривень при запланованих 400 мільйонів гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"