Уряд залишає незмінним тариф на електроенергію

Середа, 24 березня 2021, 13:23
 

Кабмін ухвалив постанову щодо тарифу на електроенергію для населення – його залишили незмінним на рівні 1,68 грн/кВт-год.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час засідання Кабміну 24 березня, Урядовий портал.

"Сьогодні ми приймаємо рішення, що ціна на електроенергію для українців залишиться без змін, тобто 1,68 гривні. Державна компанія "Енергоатом" продовжить поставлять електроенергію для людей за пільговою ціною", – повідомив прем’єр.

Також, постанова визначає категорії споживачів та цілі споживання електроенергії, для яких діє фіксована ціна. Крім того встановлюються коефіцієнти розрахунку ціни за наявності дво- або тризонного лічильника. 

"Про звуження категорій споживачів не йдеться: навпаки, до колективних побутових споживачів із пільговою ціною та можливістю встановлення диференційованого тарифу додаються мешканці гуртожитків", – додали у Міненерго.

Під час виступу Шмигаль додав, що водночас уряд доволить "Енергоатому" повноцінно працювати на ринку, "що дасть компанії можливість отримувати необхідні кошти для ремонтів, модернізації та безпечного функціонування наших атомних електростанцій".

Так, постанова скасовує вимогу щодо граничної ціну покриття собівартості електроенергії для НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго". "Це дасть змогу вказаним підприємствам забезпечити протягом дії ПСО продаж електроенергії Гарантованому покупцю в обсягах, необхідних для покриття потреб побутових споживачів", – пояснили в уряді.

Нагадуємо:

Раніше прем'єр Денис Шмигаль заявив, що тариф на електроенергію для населення у квітні, скоріш за все, залишиться 1,68 грн за кВТ-год.

Уряд затвердив рішення про введення компенсації за підвищення тарифів для тих українців, у кого встановлено електроопалення.

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що українці, у яких встановлено електроопалення, отримають компенсації за підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня.

Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 коп/КВт.год для населення на перші 100 кВт.год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Економічна правдаЧитайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"