Уряд буде відслідковувати ціни на продовольство

П'ятниця, 19 березня 2021, 09:57
 

Мінекономіки здійснюватиме моніторинг цін на соціально значущі продукти та запровадило декларування цін.

Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

Відтак, Мінекономіки провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж, які працюють на цих ринках.

Зазначається, що сторони запевнили уряд у повній забезпеченості внутрішнього ринку основними видами продовольства внутрішнього виробництва та готовності стабільно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах.

Водночас, у Мінекономіки підкреслили наявність об’єктивних факторів зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі. Зокрема йдеться про зростання ціна на пшеницю на 60%, а на соняшник – на 120%:

"Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам".

В уряді запевнили, що вдаватимуться до заходів для попередження значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Серед таких заходів – декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.

"Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде постійний діалог з ретейлерами та виробниками", – зазначив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко.

В уряді нагадали, що до таких товарів відносяться крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 % (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 %.

Нагадаємо:

У Мінекономіки планують підписати меморандум з рітейлерами про збереження нинішнього рівня цін на соціально значущі продукти.

По деяких групах товарів є дійсно обґрунтоване зростання через зменшену пропозицію та сезонний фактор, уряд продовжує вести діалог із рітейлерами та представниками торговельних мереж щодо цін, заявив Шмигаль.

Уряд не планує втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну на продукти харчування або на націнку, лише буде непрямим способами їх збалансовувати.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"