Рада може у вівторок розблокувати процес великої приватизації – нардепка

Понеділок, 15 березня 2021, 20:45
 

Верховна Рада може на засіданні 16 березня розблокувати процес великої приватизації та ухвалити в цілому законопроєкт №4543.

Про це на брифінгу заявила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа ("Слуга народу" за підсумками розгляду цього питання на засіданні фракції, передає "Інтерфакс-Україна".

"Питання досить термінове. Тому було ухвалено рішення, щоб розблокувати велику приватизацію", - сказала Підласа.

Вона зазначила, що в держбюджеті-2021 передбачено 12 млрд грн надходжень від приватизації: 3 млрд грн - від малої приватизації і 9 млрд грн - від великої приватизації.

Підласа нагадала, що велика приватизація передбачає об'єкти балансовою вартістю понад 250 млн грн.

За її словами, є "запобіжники", які не дадуть можливості зловживати процесом приватизації.

"Об'єкти подаються на приватизацію за рішенням Кабінету Міністрів, а великі об'єкти готують на приватизацію інвестиційні радники, зокрема Кабмін затверджує стартову ціну", - додала вона.

Нардепка додала, що об'єкти, приватизація яких заборонена, перераховані в ст. 4 закону "Про приватизацію". "Там дуже великий перелік,  і метрополітен, і атомні електростанції, і ліси, і надра, тобто всі стратегічні активи у нас фактично заборонено приватизувати", - сказала Підласа.

За її словами, у вівторок народні депутати розглядатимуть "ще один запобіжник" - законопроєкт №4020 про список заборонених до приватизації підприємств, у яких заборонено відчужувати контрольний пакет акцій (50% + 1 акція).

Серед об'єктів, які цього року планують виставити на продаж, Підласа назвала колишній завод "Більшовик" у Києві, "Президент-готель", ОГХК, обленерго, "Украгролізинг".

Нагадаємо:

Рада на засіданні 4 лютого підтримала за основу законопроєкт щодо розблокування аукціонів великої приватизації, які зупинили через пандемію коронавірусу.

У березні 2020 року повідомлялось, що Україна тимчасово відмовиться від виставлення на конкурси об'єктів великої приватизації до стабілізації ситуації на світових ринках.

Проте у грудні Кабмін підтримав проєкт закону про повернення аукціонів на продаж об’єктів великої приватизації, що були призупинені через пандемію.

Календар приватизації Фонду держмайна на 2021 рік зазначає понад 500 об’єктів, з яких 53 - перспективні об'єкти великої та середньої приватизації.

Дохід від приватизації у 2020 році становив 2,5 мільярда гривень при запланованих 400 мільйонів гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"